Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 15:17:29
Advert
Advert
 

AK Parti de yargıya gidiyor

Meclis grup toplantısına başkanlık eden AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Şener İnce’ye linç kampanyası ile saldırıldığına dikkat çekerek, “Partimize ve meclis üyemize karşı yapılan tehditlere, hakaretlere, iftiralara karşı hukuki yollara başvuracağız” dedi
AK Parti de yargıya gidiyor
Advert

 

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediyesi AK Parti Meclis Grubunun haftalık olağan toplantısına başkanlık etti. Parti binasında gerçekleşen toplantıda konuşan Güney, gündemdeki konular hakkında konuştu. Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Fethiye Köyü’ne yaptığı ziyaret ve bu ziyaretten sonra meclis üyesi Şener İnce’nin yorumları üzerine yaşanan olayları da takip ettiklerini söyledi.

 

AYRIŞTIRMAK İSTEMEDİK

Şener İnce’nin bir linç kampanyasına maruz kaldığını belirten Güney, “Biz kendisinin yanından ayrılmadık ve bütün olayları birlikte değerlendirdik. Yaşanan olayda ne Şener İnce, ne de hakarete uğrayan bizler suçlu değiliz. Bu nedenle İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibinin içine düştüğü suçluluk psikolojisiyle saldırganlaşıp, İzmitli hemşehrilerimizi gereksiz yere meşgul etmek ve toplumu ayrıştıran açıklamalara taraf olmak istemedik” dedi.

 

SUÇLU OLAY YERİNE DÖNDÜ

Hürriyet’in üst üste 3 gün basın toplantısı düzenlediğini hatırlatan Güney, “İlk toplantıyı yaptığı İzmit Belediyesi’nde partisinin bütün kadrolarını apar topar toplayıp tehditler savurdu. Yetmedi, her suçlu olay yerine mutlaka dönermiş mantığına uygun şekilde ayakkabı ile girdiği mescide basın mensupları ve partililerini de yanına alarak gidip, ikinci basın toplantısını yaptı. Yine o mescide ayakkabılarıyla girdi. Şener İnce ve partimize hakaretler yağdırdı. Bir sonraki gün de şehrimizin başka sorunu kalmamış gibi belediyenin bilgi bankasından bütün İzmit’e mesaj atıp Kocaeli Adliyesi’ne çağırdı. Şener İnce’ye hakaret dolu pankart ve dövizlerle birlikte burada üçüncü basın toplantısını yaptı ve bir kez daha tehditler savurdu” açıklamasında bulundu.

 

ALEYHİMİZE KONUŞTURDU

Güney, şöyle konuştu: “Bütün bunlar devam ederken hükmettiği, eline basın bülteni tutuşturduğu kim varsa partimizi ve Şener İnce’yi hedef alan açıklamaları onlara da yaptırdı. Herkesi baskı altına almaya çalıştı. Kendisini eleştirdi diye seçim döneminde birlikte Kocaelispor atkısı açtığı muhtara telefon edip, hem partimize hem de muhtara hakaret etti. Şimdi duyuyoruz ki, dava açacağım, bedel ödeteceğim dediği sosyal medyada aleyhine yorum yapan herkesi de tespit edip, çevresindekilere arattırıyor ve yorumları kaldırması için tehdit ettiriyormuş. Başkan Hanım, bu gidişle bütün İzmit’e bedel ödetmeye kararlı görünüyor!

 

MAĞDURİYET OYUNLARI ARTIK TUTMUYOR

AK Parti olarak bu süreci soğukkanlılıkla takip ediyoruz. Bütün İzmit’e mesaj attığı halde Kocaeli Adliyesi önünde toplanan kalabalık artık mağduriyet oyunlarının da tutmadığını gösteriyor. Adalet yalnızca Başkan Hanım için yok. Bir insanı yaptığı eleştiri için dava etme cüreti gösterenlerin, partimize ve meclis üyemize karşı kullandığı tehditlere, hakaretlere, iftiralara karşı elbette bizler de hukuki yollara başvurumuzu yapacağız. Ancak biz ağzımızı bozmadan, bize yakışır şekilde hakkımızı hukuk önünde arayacağız.”

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA