Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 12:10:32
Advert
 

Derince geri dönüşümde öncü

Derince geri dönüşümde öncü

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün büyük önem verdiği Sıfır Atık projesi kapsamında önemli çalışmaların gerçekleştiği ilçede bu kez okullarda geri dönüşüme yönelik eğitimler başladı

 

Başkan Aygün Önem Veriyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünü yaptığı Sıfır Atık Projesi, ülke genelinde olduğu gibi Derince'de de yoğun ilgi ile karşılanıyor. Yaptığı faaliyetlerle bu alanda da örnek olan Derince Belediyesi’nin, ilçede hayata geçirdiği çalışmalarla toplanan ürünler, geri dönüşümle birlikte ekonomiye kazandırılıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün üzerinde önemle durduğu geri dönüşüm çalışmaları kapsamında bu kez ilçedeki eğitim kurumlarında seminerler düzenlenmeye başlandı.

 

En Çok Atık Toplayan Sınıflara Ödül

Sıfır Atık Projesine destek sağlamak ve çevre bilincini arttırmak amacı ile okullarda başlatılan çalışmalara öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Derince Belediyesi’nin çalışmış olduğu lisanslı atık toplama firmaları da eğitimlere katkı sunuyor. İlk olarak Çakabey ve Nene Hatun okullarında başlayan ve sırasıyla ilçe genelindeki tüm eğitim kurumlarında yapılması planlanan Sıfır Atık Seminerleri ve Atık Pil Toplama Kampanyası’nın sonunda her okulun en çok pil toplayan sınıfının Derince Belediyesi tarafından buz pateni ile ödüllendirileceği belirtildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA