Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 10:10:04
Advert
Advert
 

Belediye başkanı muhtara “Allah belanı versin” diyemez

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü düzenlediği basın açıklamasında, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik, “Kepçeyle Nebihocalar’da ne aradılar. Ne buldunuz da başkan yardımcısı bir gün sonra kalp krizi geçirdi” sorularını sorarak, ‘Sorularımızın hiçbirine cevap verilmiyor” dedi.
Belediye başkanı muhtara “Allah belanı versin” diyemez
Advert

Abbas ÇAKAR-Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.Ünlü,  Şırnak’ta şehit olan askerlere Allah’tan rahmet yaralı askerlere de şifalar dileyerek başladığı basın açıklamasının devamında “MHP AR-GE çalışması projesine başlamıştır. MHP’nin yapacağı çalışma insanlığın geleceği için hayati bir adım olabilir. 192 ülkenin çoğunda sosyal huzursuzluk yaşanmaktadır. Barış ve demokrasi kavramlarının uygulaması çok farklıdır. Bölgemizdeki belirsizlik demokrasi adına yapılanlar adına ortaya çıkmıştır. Bu büyük bir tıkanmadır. Teröristlerle işbirliği girenlerin gerekçesi de güya barıştır. Teröristin dini, milliyeti, vatanı olmaz. Terörist canidir” dedi.

 

HEM EKONOMİ HEM DE  ÇEVRE KAZANACAK

Sıfır atık projesiyle ilgili konuşan Ünlü, “MHP Kocaeli teşkilatları olarak büyükşehir belediye meclisinde sıfır atık projesiyle ilgili çalışmalarımız olacaktır. Körfez Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi’ne mobil atık getirme merkezi oluşturmuştur. Bu çevreye büyük katkı verecektir. Hem ekonomi kazanacak hem de çevre kazanacaktır. Diğer belediyeler Körfez Belediyesi’nin yaptığı projeyi örnek almalıdır. Vatandaşlar bu konuda teşvik edilmelidir” diye konuştu.

 

ŞOVA DÖNÜK SİYASET

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyeti’e yönelik eleştirilerde bulunan Aydın Ünlü, “İzmit Belediye Başkanı son günlerde şova dönük siyaset yapıyor. Biz değerler üzerinden yapılan siyasetin parçası olmayacağız. Biz öyle işlerle uğraşmayız. Biz kurumsal bir partiyiz. Muhtarlar noter değildir. Muhtarlar işine denildiğinde adam işine geldiğinde hakaret edilecek insanlar değildir. Hiçbir belediye başkanı bir muhtara “Allah belanı versin” diyemez. Biz muhtarlarımızın yanındayız. Birçok konuyla ilgili muhtara koşan sayın belediye başkanı başka bir muhtara Allah belanı versin diyorsa tüm muhtarlar birleşmeli. Savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor. Bu sessizlik bizi rahatsız ediyor” dedi.

 

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN

Sözlerini sürdüren Ünlü, “Kepçeyle Nebihocalar’da ne aradılar. Ne buldunuz da başkan yardımcısı bir gün sonra kalp krizi geçirdi. Burada yapılan kazıda orman müdürlüğü nerededir. 3 ağaç kesildi diye Gezi Parkı olaylarını çıkartanlar bu kazıyla ilgili neden açıklama yapmıyorlar. Sorularımızın hiçbirine cevap verilmiyor. Kocaeli’nin gerçek gündemi budur. Kimse gündemi değiştirmeye çalışmasın. 8 ayda tek icraatı tuvaletleri ücretsiz yapmak. Tribünlere oynamayı bıraksınlar. MHP’nin önerilerini dinlesin. İYİ Partililerle etrafını donattın, yanlış kişileri danışman olarak aldın. Sosyal demokratları yanına al onlar belediyeciliği daha iyi bilir” ifadelerini kullandı.

 

EŞİ BENZERİ OLMAYAN BİR PROGRAM

Kongre takvimiyle ilgili de konuşan Ünlü, “Gözümüz kulağımız Ankara’da. Şu anda kendi teşkilat çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kongre takvimiyle ilgili net bir gelişme yok. Aralık ayının son Cuma günü 40x40 programımızın finali yapılacaktır. Kent meydanında toplanacağız 120 ekip başımız orada olacak. MHP tüm Kocaeli’nin sokağına aynı gün, aynı saatte olacak. En az 360 tane hatibimiz sahada olacak. Eşi benzeri olmayan bir program yapacağız” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA