Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 14:34:18
Advert
 

Koca yürekli simitçi Türkmen kamplarında

Kocaeli’de 20 yıldan bu yana geçimini simit satarak sağlayan ve düzenlediği yardım kampanyaları ile özellikle Suriyeli Türkmen çocukların yüzlerini güldüren Erkan Ayhan, yine Türkmen kamplarına giderek 300 çocuğun bir araya geldiği kahvaltıya ev sahipliği yaptı.
Koca yürekli simitçi Türkmen kamplarında
Advert

Abbas ÇAKAR-Herkes onu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası meydanlara tutulan nöbetlerde‘ Su sattık,  simit sattık ama ülkemizi satmadık’ yazan tişörtü ile tanıdı, Simitci Erkan,  Kocaeli’nde 15 Temmuz sonrası nöbete katılan vatandaşlara ücretsiz simit dağıttı.  Daha sonra ise simit satarak kazandığı paralar ile 15 Temmuz şehitleri, Mehmetçik vakfına yaptığı bağışlar, ardından da mülteci kampında kalan öksüz ve yetim çocuklar için kampanya gerçekleştirdi. Aralıklı olarak yine mülteci kamplarında kalan çocuklar için ayakkabı, giysi veya erzak kampanyalarında topladıklarını ulaştırdı. ‘Koca yürekli Simitçi’  diye adlandırılan Erkan Ayhan,  yine kendi imkânları ve topladığı yardımlar ile Sınırda bulunan kamplara giderek 300 yetim ve öksüz çocuğa yönelik kahvaltı verdi. Ayhan” yetimlere sahip çıkmak onlara kol kanar germek gerekir. Onların yüzlerinde ufakda olsa bir tebbesüm oluşturmak benim için dünyadaki en büyük mutluluk. Herkesi bu mutluluğa ortak olmaya ve bu tür kampanyalara destek vermeye  davet ediyorum” dedi

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA