Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 15:22:19
Advert
 

AND’den kent tarihine bir katkı daha

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği (AND) tarafından kent tarihine ve kent belleğine katkı sunma amacıyla "Gez Çiz Yaz İzmit Lansman Sergisi" açıldı
AND’den kent tarihine bir katkı daha
Advert

Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği (AND) tarafından kent tarihine ve kent belleğine katkı sunma amacıyla mayıs ayında Selim Sırrı Paşa Konağı ile başlatılan, 6 ay boyunca 14 farklı tarihi yapı/alanda workshop çalışmaları yapılan "Gez Çiz Yaz İzmit" projesinin bu seneki proje döngüsü içerisinde üretilen eserlerin sergileneceği "Gez Çiz Yaz İzmit Lansman Sergisi" açılışı Symbol AVM'de yapıldı.


KATILIM YOĞUN OLDU
Açılışa, Gül Anasal, Emrah Kirişçi, Hasan Gümüş, Erdem Arcan, Ecaterina Nicolau, Erol Efir, Sema Şanel, Tülay Tanyol Pişkin, Meltem Çömlekçioğlu, Gülçin Alptekin, Selma Gün’ün yanı sıra, AND Başkanı Akın Ülkü Sevinç, Kent Dökümantasyon Merkezi Başkanı Müzeyyen Başbuğ Ünal, Bizİzmitiz Platformu Kurucusu Hüseyin Erol, ÇYDD Kocaeli Kurucu Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, STK temsilcileri ve İzmitli sanatseverler katıldı.

 


12 FARKLI TAZRDA 41 ESER ÜRETİLDİ
14 farklı tarihi mekanda toplam 74 sanatçı katılımıyla gerçekleştirilen workshop çalışmaları sonucunda ortaya çıkan "Gez Çiz Yaz İzmit Lansman Sergisi"nde 11 sanatçı tarafından resim, edebiyat, fotoğraf, karikatür, minyatür, minimal öykü, beste dallarında olmak üzere 12 farklı tarzda toplam 41 eser üretildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA