Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 13.08.2020 SAAT 08:58:05
Advert
Advert
 

Sözer’den Çakar’a açık destek

CHP İzmit İlçe kongresinde aday olması beklenen Sefa Sözer, adaylıktan çekilerek Hakan Çakar’a destek vereceğini açıkladı
Sözer’den Çakar’a açık destek
Advert

Boran KAYALAR - Cumhuriyet Halk Partisi İzmit İlçe Örgütü’nde 8 Kasım’da başlayan mahalle delege seçimlerinin tamamlanmasının ardından gözler 21 Aralık’ta gerçekleşecek kongreye çevrilmiş durumda.  Mevut İlçe Başkanı Hakan Çakar ve  İl  Yönetiminden Gökhan Ercan’ ın adaylığı kesinleşirken, adaylığı konuşulan Sefa Sözer’ inde aday olması bekleniyordu. Bugün ilçe binasında açıklama yapan Sefa Sözer, adaylıktan çekildiğini ve Hakan Çakar’a destek vereceğini açıkladı.

 

SİYASİ PAZARLIK İÇİNDE OLMAYACAĞIZ

Sefa Sözer destekleme kararını şu şekilde açıkladı: “ Ben ve arkadaşlarım bu kutsal yola çıkarken ilk hedefimiz Cumhuriyet Halk Partisi’ni İzmit ve Türkiye’de tam iktidara taşımak için yeni bir vizyon ortaya koymaktı. Buna göre hedefimiz sadece seçimi kazanmak değil, örgütsel restorasyonu da sağlamaktı. Yerinden yönetim değil, yerinde yönetim hedefi ile çalışıp ve bunu genişletmek amacı ile hareket ettik. Çünkü partimiz sosyal, sınıfsal, bölgesel ve ekonomik olarak farklı çevrelere ulaşamıyor. Amacımız İzmit’i 17 kişi değil, çalışmayan komisyonları da harekete geçirip DEV bir kadro ile yönetmekti. Kesinlikle kişilerin, grupların siyasi beklentilerine cevap verecek bir çalışma içinde olmadık. Belki de bu yüzden kazanmak için yeterli sayıya ulaşamadık. Bizim rakibimiz hiçbir zaman Cumhuriyet Halk Partisi içindeki arkadaşlarımız olmayacak ve de hiçbir kimsenin geleceği için siyasi bir pazarlık içinde olmayacağız.

 

PARTİ İÇİ DENGELERE ANLATAMADIK

Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin ve İzmit halkının “Tamam işte bu” diyeceği siyasi kadroları kurmaktı amacımız. Bu aşamada bu düşündüklerimizi gerek kamuoyuna, gerekse parti içi dengelere anlatamadık. Adaylık düşündüğüm süreç içinde sahadan hiç kopmadan her mahalle delege seçimlerine müdahil olduk. Her mahalleden ama 1, ama 3, ama 5; bizimle gönül bağı olan arkadaşlarımızın delege olmasını ve seçilmelerini telkin ettik. Beni destekleyen arkadaşlarım, başkan adayı olduğum sürece sorgusuz bir şekilde sözü bana bıraktılar; ama kazanmak için yeterli sayıyı görmediğim zamanda son sözü  bu gönül dostlarıma bıraktım. Hepsi ile birebir görüşmelerimde, yaptığım istişarelerde uzun yıllardan sonra mahalle delege seçimlerinde demokratik ve uzlaşmacı tutum sergileyen, uzun yıllar sonra İzmit Belediyesini kazandıran, masa başında değil sahada siyaset yapan, ben ve bana destek veren arkadaşlarımızın da yaşantılarından ve hayat görüşlerinden pek de farklı olmayan ve benzeri sebeplerden bir başarı hikayesi olan arkadaşlarımızla daha da iyi noktalara beraber çıkabileceğimiz, başarıyı ödüllendirmenin daha da büyük bir başarı getireceğine inandığımızdan Hakan Çakar  kardeşimizin ve ekibinin koluna girmeyi ben ve arkadaşlarım, abilerim uygun bulduk.

 

KAVGASIZ GÜRÜLTÜSÜZ YARIŞ DİLİYORUM

Biz bir aileyiz bu bir hizmet yarışıdır. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseye kin duymadan, kavgasız gürültüsüz bir hizmet etme yarışı olmasını diliyorum. Bilinmelidir ki bu karar sadece benim kararım değildir. Adaylığı düşündüğüm süreçte, bana tüm benliği ile destek olan abilerim, kardeşlerim ve delege olan arkadaşlarımın büyük bir kısmının ortak düşüncesidir.  İzmit’i kazanmak, bir güzellikti; ama attığımız bu adım “ her şeyin daha da güzel olmasının bir adımıdır. “  Özellikle büyüklerim başta olmak üzere ve beni tüm varlıkları ile destekleyen tüm arkadaşlarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum.  Bu dakika itibari ile yarışacağımız genç kardeşim Gökhan ercan’a başarılar diliyorum.  Allah herkesin gönlüne göre versin” dedi

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA