Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 20:27:12
Advert
Advert
 

İzmit'te toplu iş sözleşmesi imzalandı

KESK’e bağlı Tüm Bel Sen, İzmit Belediyesi'nde 2 yıl geçerli olmak üzere toplu iş sözleşmesine, yağmur altında imzayı attı.
İzmit'te toplu iş sözleşmesi imzalandı
Advert

Boran KAYALAR-AK Partili Nevzat Doğan döneminde Memur-Sen’e bağlı Bem Bir Sen’in yetkili ve örgütlü olduğu İzmit Belediyesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra KESK’e bağlı Tüm Bel Sen örgütlenme başlatarak çoğunluğu sağlayan sendika olmuştu. Çoğunluğu sağlayarak sözleşme yapmaya yetkili sendika olan Tüm Bel Sen İzmit Belediyesi ile toplu iş sözleşmesi imzaladı. 

 

YOĞUN KATILIM

İzmit Belediyesi önünde gerçekleştirilen imza törenine: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Tüm Bel Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İyi Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar katıldı.

 

224 KAMU ÇALIŞANINI KAPSIYOR

2 yıllık geçerlilik süresi olan sözleşme İzmit Belediyesinde memur statüsünde çalışan 224 kamu çalışanını kapsıyor. Sözleşme kapsamında İzmit Belediyesi’ndeki memurlara yüzde 28 oranında kümülatif zam yapılacak. Öte yandan imzalanan sözleşmeden hem çalışanların hem de sendika yetkililerinin memnun olduğu öğrenildi. 

 

 

BEREKETLİ BİR SÖZLEŞMEYE İMZA ATIYORUZ

Fatma Kaplan Hürriyet şöyle konuştu; “Yağmurun altında bereketli bir sözleşmeye imza atıyoruz. Sendikamızın emekçiler adına verdiği mücadele çok kıymetli. Bize de düşen emekçiyi korumak ve hak ettiğini vermektir. Güzel bir sözleşmeye imza atmaktan onurlu ve gururluyuz. İzmit’te sosyal demokrat anlayışı sürdürüyoruz. Bizim için önemli maddeler var. Ramazan bayramında 1 ikramiye vereceğiz. Yine kurban bayramında 1 ikramiye vereceğiz. Bununla birlikte 1 Mayıs’ta da 1 ikramiye vereceğiz.

 

KADIN ÇALIŞANLAR 8 MART’TA İZİNLİ

Adaylık sürecinde 8 Mart’ta bu belediyeye girmekte zorlanmıştım. Şimdi ise 8 Mart’ta kadın emekçiler izinli sayılacaktır. Yine kadına yönelik şiddet ile ilgili bir maddeye sözleşmeye girdi. Ailesine şiddet uygulayan İzmit Belediyesinde çalışmayacak. Bu sözleşme için çok mutluyum. İş barışı benim için çok önemli. Pazarlık yapmadık. Sayın başkana da teşekkür ediyorum. Emekçi kenti Kocaeli’ye örnek olsun, hayırlı olsun. Tüm çalışan arkadaşlarımıza hayırlı ve uğurlu oldun diyorum” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA