Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 13:20:43
Advert
 

Ercan: Tecrübe ile gençliği birleştireceğiz

CHP İzmit İlçe Başkan Adayı Gökhan Ercan, sadece yönetim kurulunda değil, seçimi kazandıktan sonra da tecrübe ile gençliği birleştireceklerini ifade ederek, “CHP dününü unutmadan geleceğe yürüyecek” dedi
Ercan: Tecrübe ile gençliği birleştireceğiz
Advert

ÇOK önemli isimlerin desteğini alarak CHP İzmit İlçe Başkan Adayı olan Gökhan Ercan, partinin önemli isimlerinden Mehmet Nazım Gençtürk’le beraber gazetemize ziyaret gerçekleştirerek önemli açıklamalarda bulundu. Ercan, yaşının genç olmasına rağmen çok uzun yıllardır CHP’de siyaset yaptığını ifade ederken, “Artık tecrübeli siyasetçiler sınıfında olduğumu ve bu tecrübe ile örgütümü ekibimle beraber iyi yöneteceğimi düşünüyorum” dedi.

 

MAHALLELER ÖNEMLİ

Ercan, siyaset hayatının hep mahalle ve sokaklarda geçtiğini ifade ederek, “Bir partinin kentte güçlü olmasının yolunun da mahalleler olduğunu düşünüyorum. Mahallelerde güçlü olursak kentte de güçlü oluruz. Bu yüzden güçlü mahalle örgütlenmesini sağlayacağız. Mahalle yönetimlerimiz ile siyaset yapacağız. Bu mahalle yönetimleri ile İzmit’teki tüm vatandaşlara ulaşacağız” diye konuştu.

 

DÜNÜMÜZ ÖNEMLİ

Gökhan Ercan, CHP’nin dününü çok önemsediğini kaydederken, “CHP ülkeyi kurmuş, devrimleri yapmış bir partidir. Fakat CHP aynı zamanda, belediyecilik anlayışıyla da ülkede önemli hamleler gerçekleştirmiştir. Erol Köse’den Sefa Sirmen’e, Hikmet Erenkaya’dan Fikret Toker’e kadar partimizin önemli isimlerinin gençlerle buluşmasını, bu isimlerin belediyecilik tecrübelerini gençlere aktarmasını isteyeceğiz” dedi.  

 

EĞİTİME DÖNÜŞECEK

Ercan, sadece belediye başkanları değil, tüm parti büyüklerinin gençlerle buluşması için platformlar oluşturacaklarını kaydederken, “Onların tecrübeleri bizler için çok önemli. Bu toplantılar partililerimiz için bir eğitim aracı haline dönüşecek. Böylelikle hem CHP’nin dünü ile bugününü buluşturacak, hem de partililerimize eğitim vermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

 

YÖNETİN ANLAYIŞI

Tecrübe ile gençliği buluşturma anlayışının yönetim kurulunda da hayata geçeceğini aktaran Ercan, “Böylelikle hem ayakları yere basan hem de hızlı hareket eden bir örgüt meydana getireceğiz. Öte yandan yönetim kurulumuz mesleki anlamda güçlü isimlerden oluşacak. Bunun yanı sıra örgüt emekçilerimiz de yönetimimizde olacak. Amacımız yönetimimizde İzmit ve CHP fotoğrafının çıkması” dedi.

 

KOLAYCILIK YAPMAYACAĞIZ

Ercan, “Belediye ne de olsa bizde” kolaycılığıyla hareket etmeyeceklerini ifade ederken, “Şunun bilincindeyiz. Biz yalnızca İzmit Belediyesi’nde iktidarız. Fakat ortada, İzmit sınırlarına da hakim bir Büyükşehir var. Ortada, İzmit sınırlarına da hükmeden bir AKP var. Durum bu iken iktidar kolaycılığı yapamayız. Amacımız Büyükşehir’de de genelde de İzmit’te CHP’yi birinci parti yapmak. İzmit Belediyesi yetmez” dedi.

 

MÜCADELE EDECEĞİZ

“Siyasal mücadelenin temelinde örgüt olur” diyen Ercan, “Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’e siper olmak ve onun için mücadele etmek örgütün görevidir. Sırf siyaset uğruna ucuz kahramanlık arayışında olan AKP’nin karşısında örgüt olacaktır. Örgütümüz AKP’ye çok hızlı ve net yanıt verecek, ucuz kahramanlıklara pabuç bırakmayacaktır. CHP örgütlerinin sesi İzmit’te çıkacaktır” dedi.  

 

EKİP ÖNEMLİDİR

Ercan, partide çok önemli isimlerin desteğini aldığını ifade ederken, “Kuşkusuz ki siyaset ekiple yapılır ve ben de ekibimin görüş ve düşüncelerini çok önemserim. Fakat benim için öncelik ailemdir. O aile de CHP’dir. CHP’nin her ferdi benim yol arkadaşımdır. Beni destekleyenler gibi özgür iradesini kullanarak desteklemeyenler de aynı şekilde yoldaşlarımdır” diye konuştu.

 

DESTEKLEMEYENLER DE

BİZDEN MEMNUN OLACAK

Ercan, “Beni desteklemeyenler de yönetimimden çok memnun olacaklar” derken, “Çünkü onlarla sürekli fikir alışverişi yapan, onların bilgi ve tecrübelerinden her zaman faydalanan bir yapı kuracağız. Onlar için CHP’de bir aile ortamı yaratacağız. Her CHP’linin bizim için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz” dedi.

 

İKİSİ DE DEĞERLİ 

Sefa Sirmen’le politika yaptığını ve Sirmen’den çok şey öğrendiğini kaydeden Ercan, “Fakat bu kentte ve partimde Hikmet Erenkaya’nın da ne derece önemli bir politikacı olduğunun bilincindeyim. Hikmet Erenkaya belediyecilikte marka bir isim. Sirmen ya da Erenkaya… Onların isimlerine zarar vermemeliyiz. Bize onların bilgi ve birikimleri gerekli. Onlardan ilham alacağız” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA