Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 23:12:53
Advert
Advert
 

Sola dönüş yasal olsun!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2019 yılındaki son toplantısı bugün gerçekleşiyor. Fuar içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen mecliste 108 gündem maddesi görüşülecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın yönetiminde yapılacak mecliste plan ve bütçe komisyonunun 2020 mali yılı bütçesi ve performans programı ile ilgili rapor görüşülecek.
Sola dönüş yasal olsun!
Advert

Meclise önerge sunan CHP’li meclis üyeleri, “Çayırova’nın Yenimahalle köprüsünden ve çevre yolundan yeni mahalle girişi köprü kavşağındaki trafik ışıklarından sola dönüş olmadığından yeni mahalle menderes ve gaziler caddesine giriş yapılamıyor. Kısacası caddeye gidiş var geliş yok. Yenimahalle Menderes Caddesinden Yenimahalle Gebze ve İstanbul E-5’ten veya çevreyolundan Yenimahalleye giriş yapmak için Fatih Tünel üzerinden U dönüşü yapmak zorunluluğu olduğundan trafiği felç ediyor. Daha yüksek tonaçlı araçlar ise Ali Haydar Caddesi’nden Yavuz Caddesi ışıklarına Adem Yavuz Kavşağı ışıklarından dönüş yapmak zorunda bırakılmışlardır. Çayırova halkı çoğunlukla tafik cezasını göze alıp Yenimahalle köprü ışıklarından ters yöne sola dönmek zorunda bıkılmıştır. Bu sebeple kısa vadede köprü kavşağındaki ışıklarda sola dönüş uygun hale getirilmeli, uzun vadede ise Büyükşehir 5000 planla mahallenin köprü girişi sağlanmalıdır” dedi.

Meclise 4 önerge sunuldu. CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir ve Büyükşehir Meclis Üyesi Halim İbrahim Başçiftçi tarafından meclise Gebze-Çayırova-Darıca-Dilovası ilçelerinde Büyükşehir yatırımları ile ilgili önerge sunuldu. Taşdemir ve Başçiftçi, Gebze-Çayırova-Darıca-Dilovası ilçelerindeki Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olan yatırımların neler olduğu ve halihazır seviye durumları ile 2020 yılında yapılması planlanan yatırımlar konusunda yazılı bilgi verilmesini istediler.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA