Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 04.07.2020 SAAT 06:14:45
Advert
Advert Advert
 

Dolandırıcı çetesi çökertildi

Kocaeli Gebze İlçesinde farklı tarihlerde 5 ayrı dolandırıcılık olayını gerçekleştirdikleri iddia edilen 4 kişilik çete, 500 bin liralık vurgun yapacakları esnada Kocaeli Polisi tarafından yakalandı
Dolandırıcı çetesi çökertildi
Advert

Abbas ÇAKAR - Düzenledikleri sahte evraklar ile firmalardan malzeme alan ve bu malzemeleri Ankara’ya alıcı firmalara teslim etmeleri gerekirken, başka firmalara para karşılığı sattıkları iddia edilen bir çete, Kocaeli Polisi tarafından gerçekleştirilen operasyon ile çökertildi. Dolandırılan firmaların şikâyetleri üzerine çalışma başlatan Kocaeli Polisi, önce daha önce meydana gelen dolandırıcılık olaylarını inceledi. Yapılan incelemeler sonucu olayla ilgili 4 şüpheli tespit edilerek takibe alındı.  Takibe alınan şahıslar,  yine bir firmadan sahte evraklar ile teslim aldıkları yükü,  Ankara iline götürdükten sonra piyasa değerinin altında satmaya çalıştıkları esnada, gerçekleştirilen operasyon ile çökertildi.

 

TUTUKLANDILAR

Olayla ilgili olarak 12 Aralık günü Kocaeli ve  Ankara’da  düzenlenen operasyonlarda  6 ayrı suçtan sabıkalı A.D., 10 ayrı suçtan sabıkalı  B.Ç., 2 ayrı suçtan sabıkalı  A.İ. ve  5 ayrı suçtan sabıkalı M.Y.  yakalanarak gözaltına alındı. Şahıslar ile birlikte piyasa değeri 500 bin lira olan suça konu malzemelerde ele geçirilerek sahiplerine teslim edildi. Haklarında nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik ve unvan gaspı suçlarından işlemleri tamamlanan  ve Adli meciilere sevk edilen  şüphelilerden  A.D., B.Ç. ve M.Y tutuklanarak cezaevine kondu.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA