Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 22.09.2020 SAAT 14:32:15
Advert
 

Kars valisi Kocaeli'ye geldi

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş adamları Yardımlaşma Derneği (KAISİYAD) tarafından birlik ve beraberlik gecesi düzenlendi. Gecede Kars Valisi Türker Öksüz’ün yanı sıra Kars ve kentimizin kent protokolü yoğun katılım gösterdi.
Kars valisi Kocaeli'ye geldi
Advert

Arif BULUT-Başkanlığını Haluk Mamik’in üstlendiği Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş adamları Yardımlaşma Derneği (KAISİYAD) tarafından Ramada Otelde gerçekleştirilen gecede Kars ve kentimizin kent protokolü bir araya geldi. Geceye Kars Valisi Türker Öksüz’ün yanı sıra 65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevinde bulunan Ak Parti MKYK Üyesi Ahmet Aslan, Ak Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Kars 36 Spor Kulüp başkanı Muharrem Yıldız, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Büyükşehir Belediyesi İstihdam Ofisi Daire Başkanı Öztekin Kaşukçi, Kocaeli’ndeki Karslı başarılı iş insanları ve yöneticileri katıldı.

 

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE

Gecenin açılış konuşmasını yapan KAISİYAD Başkanı Haluk Mamik “ Biz doğduğumuz ve doyduğumuz memleketleri asla unutmayız. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ekonomik koşullarda Kars İş adamları olarak her zaman taşın altına elimizi koyduk koymaya da devam edeceğiz. Bizim için önemli olan ülkemizin kalkınması ve refahıdır. Aynı bayrak altında var gücümüzle çalışarak ötekileştirmeden ayrıştırmadan birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz” dedi.

 

BAŞARI HİKAYESİ

Mamik’in ardından konuşma yapan Kars Valisi Türker Öksüz ; Biraz önce söyledim ama sizi tanıyınca bu mutluluğumun arttığını bir kez daha söylemek istiyorum. Bir yıldır Kars’ta görev yapmaktayım. Henüz yeni sayılır. Bende fırsat bulup Kars’ın dışına çıkamadım, bu bir vesile oldu. Sizleri tanıdığım için burada başarı hikayesi yazdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum. Biz görev yaptığımız mülki idare amirleri olarak o şehrin insanı ile yaşamaya çalışırız, o şehrin duygularını anlamayan çalışırız” dedi.

 

1 MİLYON TURİST AĞIRLAMAK İSTİYORUZ

Öksüz sözlerinin devamında “ Kars, Ardahan, Iğdır bu bölgeler hakikaten ruhu kimliği bir olan şehirler. Kars için hayallerimiz var, yılda 1 milyon Turist ağırlamak istiyoruz, Tarihi eserlerin hepsini restore etmek istiyoruz, Sarıkamış’ın bütün altyapısını yapmak istiyoruz, Hayvancılıkta ülkemizin birinci sırada katma değer üreten bir il haline gelmek istiyoruz, peynirde kendi markamız olsun istiyoruz” dedi.

 

KARS KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMALIYIZ

“Ardından Bakü Tiflis Kars İpekyolu demiryolu ile Londra’nın Pekin’e ilimiz üzerinden bağlanmasına çok az bir zaman kaldı” diyen Öksüz “Eğitimde en üst noktaya gelmek istiyoruz. Mesele değerli hemşerilerimiz değerli Karslılar var olmak değil bir ve beraber olmak. Sizler burada bira araya gelip bir olmasını da bilenlerdensiniz. Bir arada olmanın sizlere sağlayacağı büyük kolaylıklar ve güzellikler var. Ama onun yanında Kars örf ve adetlerini,  kültürünü yaşatmalıyız” dedi.

 

KARS’IN YARDIMA İHTİYACI VAR

Öksüz sözlerinin sonunda “Hepinizin baba ocağı olan Gazi Kars’ın yatırıma ihtiyacı var. Tarımda, hayvancılıkta turizm ’de yatırım bekliyor. Biz artık sizlerden Kars’ın ve bölgenin ruhuna dokunmanızı istiyoruz. Kars’ın yatırıma ihtiyacı var. Bizim sizlerden isteğimiz artık Kars içinde taşın altına elinizi koyup yatırım yapmanızdır” açıklamalarında bulundu.

 

BİR KEZ GELMEK YETMEZ

Öksüz’ün ardından konuşan 65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevinde bulunan Ak Parti MKYK Üyesi Ahmet Aslan “Bin 600 kilometre uzaktan geldik. Doyduğunuz yerde başkalarını doyurduğunuz için sizleri tebrik ediyoruz. Allah daha da versin bereketlendirsin. Ancak sayın valimi zinde söylediği cümle çok önemli sadece hasretle yad etmek senede bir kez gelmek yetmez yavaş yavaş oralara el atmanız lazım. Bunu naçizane Kars Ardahan Iğdırlı bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Burada Iğdırlı hemşerilerimizi tebrik ediyorum onlar bu iki şehre göre daha iyi. Iğdırlı hemşerilerimiz buradaki işlerini büyütürken oradaki işyerlerine de destek verip üç beş insana ekmek işyerlerini kurmaya çalışıyorlar.

 

DENGEYİ SAĞLAMAMIZ LAZIM

Aslan sözlerinin devamında “Onları örnek almalısınız. İnşallah işyerlerinizin bir kısmını oralara taşımak zorundayız. Biz bize düşen her türlü desteği göstermeye hazırız. Batının talebi var ihtiyacı var.Onların ihtiyacını gidermek için yatırım yapmamız arz yapmamız lazım. Bu dengeyi sağlamamız lazım,  ama doğuda biz talep yok diye arzı yaratmazsak, araba yok diye araba yapmazsak, yük yok diye yol yapmaz isek biz orayı kaderine tek etmiş oluruz. Biz o şehirlerde arzı oluşturalım arz beraberinde talebi getirir” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA