Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 11.07.2020 SAAT 21:08:40
Advert
Advert Advert
 

Kültür Okulları’ndan yardım şenliği!

Özel Bilgili Kültür Okulları tarafından gerçekleştirilen Kış Şenliği’nin geliri Otizm Vakfına bağışlandı.
Kültür Okulları’ndan yardım şenliği!
Advert

Arif BULUT -Kurulduğu yıldan itibaren ilimizde önemli başarıları yakalamış olan Özel Bilgili Kültür Okulları, yılın sosyal sorumluluk projesi seçilen ve bu yıl 5.si düzenlenen geleneksel Kış Şenliğini dün okul bahçesinde gerçekleştirdi. Bu yıl Otizm Vakfı yararına düzenlenen şenlik, velilerin öğrencilerin ve Kocaeli halkının yoğun katılımı ile gün boyu devam etti. Kocaeli’nin en büyük iyilik organizasyonu olan ve ilk yılından itibaren Lösev, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Down Sendromu Derneği ve Bir Dileğim Var Derneği yararına düzenlenen Kış Şenliği bu yıl Otizm Vakfı yararına düzenlendi. Okul içerisinde kurulan stantlarda bazı kurumsal firmaların yanı sıra, öğrenci, veli ve öğretmenlerinde kendi el emekleriyle yaptıkları ürünler satışa çıkarıldı.  Programa; Otizm Vakfı Başkan Yardımcısı Cengiz Han Soneren, Spor Eğitim Koordinatörü Engin Aslan, Vakıf Üyesi Akife Nalbantoğlu, Okul Kurucusu Ali Aydemir, Okul Genel Müdürü İsmail Aydemir, Eğitim Koorsinatörü Saim Sekin Aydemir, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Öğrencilerin iyilikte yarıştığı Kış Şenliğinde renkli görüntüler ortaya çıktı. Döner stantları, el emeği ürünler, pastalar ve börekler, hediyelik eşyalar, öğretmenlerin eşliğinde öğrenci ve velilerin desteğiyle satışa sunuldu. Yoğun bir talebin olduğu etkinliğe; müzik dinletileri, dans gösterileri ve yapılan çeşitli etkinlikler renk kattı. Okul içerisinde kurulan 55 stantta öğrenciler yaptıkları satışlarla hem okulun sosyal sorumluluk projesine destek oldular hem de yardımlaşmayı ve sosyalleşmeyi benimsediler.

 

GELİR OTİZM VAKFI’NA

Bilgili Kültür Okulları geçen yıl toplanan gelir ile Kocaeli Üniversitesi Onkoloji bölümünde yatan çocukların eğitimlerinden geri kalmaması için tam işlevli bir sınıf açmış ayrıca 4 köy okuluna kütüphane yapımına destek olmuştu. Okul yönetimi bu yıl stantlardan ve satışlardan elde edilecek tüm geliri otizmli öğrencilerin eğitiminde kullanılması için Otizm Vakfı’na bağışlandı.

 

CANLARINA DOKUNMAYA ÇALIŞIYORUZ

Etkinlikte konuşan Okul Genel Müdürü İsmail Aydemir, “Kocaeli'nin en büyük iyilik organizasyonuna hoş geldiniz. Kocaeli'de haftalardır öğrencilerimize sosyal sorumluluk projesi içindeyiz. Haftalar öncesinden bu organizasyona hazırlanırken çocuklarımızı gördük.  Her yıl yardıma ihtiyacı olan çocukların canlarına dokunmaya çalışıyoruz. Çok mutluyuz. Geçen senede yılın sosyal sorumluluk projesi seçildi. Her yıl farklı projelere yöneliyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Akşam burada 21.00- 22.00’a kadar çalışan velilerimiz oldu. Bizim insanımıza samimiyetle bir kapı açarsanız çalışıyorlar. Bu yıl da otizmli öğrencilerimize gelirin tamamını bağışlayacağız” dedi.

 

DAHA MUTLU BAKACAĞIZ

Otizm Vakfı Başkan Yardımcısı Cengiz Han Soneren ise, “Bizler 9 yıl önce kurulduk. Kuruluşumuzda hiçbir şeyimiz yoktu. Türkiye'de bizim çocuklarımız gibi özel çocukların aileleri dışında onlara yardımcı olacak hiçbir kurum yoktu. İhtiyacımız olan tek şey çalışmaktır. 9 yılda Türkiye'nin en kapsamlı bütünleşmiş eğitim kuruluşunu oluşturduk. Dünya kapsamında eğitim veriyoruz. Bugün burada sizlerin daveti ile yardımlarınızı kabul edeceğiz. Biz size değil siz bize ulaştınız. Özel Bilgili Kültür Okulları yöneticilerine ve velilerine teşekkür ediyoruz. Otizmli çocukların geleceğine daha umutlu bakacağız” ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8741 TL 6.8466 TL
Euro
EURO
7.7564 TL 7.7255 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA