Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 11.08.2020 SAAT 06:07:37
Advert
 

AK Partili Kadınlar Yerli Malı Haftası'na dikkat çekti

AK Partili  Kadınlar Yerli Malı Haftası'na dikkat çekti
Advert

AK Parti Kocaeli İl Kadık Kolları, 12-18 Aralık tarihlerinde kutlanan Yerli Malı Haftası’yla ilgili İzmit ve Gebze’de iki ayrı etkinlik düzenleyerek farkındalık yarattı.

 

İZMİT VE GEBZE’DE ETKİNLİKLER
Yabancı ülkelere para akışının önünü kesmek ve toplumsal tutum bilincinin artırılması amacıyla her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftasına dikkat çekmel amacıyla AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları da ilimizin iki büyük ilçesi olan İzmit ve Gebze’de iki ayrı program düzenlendi. Kadınların evinde hazırladıkları yerli ürünlerin sergilenmesi ve buradan elde edilen satışlarla ev kadınlarının gelir elde etmesini amaçlayan etkinliğin ilki İzmit Yürüyüş Yolu Yenicuma Camii önünde gerçekleşti. İkinci günkü etkinlik ise Gebze Hacıhalil Mahallesi Kent Meydanı Çoban Mustafa Camii yanında oldu. 

 

GENİŞ KATILIM
AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz öncülüğünde gerçekleşen ve büyük ilgi gören etkinliğe AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, ilçe başkanları, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları da destek verdi.

 

YERLİ EKONOMİYE DİKKAT ÇEKTİLER
Etkinlik hakkında konuşan Yılmaz, “Kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini satabilecekleri iki günlük bir etkinlik oldu. ‘Ak Kadınlar yerli üretir, milli tüketir, ekonomiye destek verir’ sloganıyla yola çıktık. Kadınlarımıza evde ürettikleri ürünleri değerlendirip, ev ekonomilerine katkı sağlayabilmelerini amaçladık. Bir nebze de olsa buna vesile olabildiysek ve yerli ürünlerin önemine dikkat çekebildiysek çok mutluyuz” dedi. Sergilerde gıda ürünlerinden el emeği örgüler, bez bebekler, takılar, hediyelik eşyalar, çorap, atkı gibi birçok ürün satışa sunuldu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3237 TL 7.2945 TL
Euro
EURO
8.6134 TL 8.5790 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA