Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 20:11:31
Advert
Advert
 

Kocaeli Fen Lisesi'nden Kocaeli'de bir ilk daha

Kocaeli'de aldığı başarılar ile adından söz ettiren Kocaeli Fen Lisesi (KodFL) Kodlama yarışması düzenliyor
Kocaeli Fen Lisesi'nden Kocaeli'de bir ilk daha
Advert

Hakan ZEREY - Kentimizin başarılı liselerinden olan Kocaeli Fen Lisesi (KodFL) bir ilke daha imza atıyor. Kocaeli Fen Lisesi yazılım ile ilgilenen ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere, eğlenceli ve öğretici bir buluşma ortamı oluşturmak amacıyla "Kodla Çöz!" sloganıyla Kocaeli genelinde yarışma düzenliyor. Okul kendi öğrencileri arasında Bilgisayar Öğretmeni İrfan Kaya'nın koordinasyonuyla Kodlama-Yazılım ve Robotik Kulübü öğrencileri ile başarıyla gerçekleştiren okul yarışmayı Türkiye genelinde yapmayı hedefliyor.

 

AMACIMIZ TÜRK MUCİT GENÇLER YETİŞTİRMEK

Kodlama yarışmasıyla ilgili açıklama yapan Kocaeli Fen Lisesi Bilgisayar Öğretmeni İrfan Kaya," Ülkemizin 21. yüzyılda dünya ile daha güçlü yarışabilmesine okulumuz Kocaeli Fen Lisesi gençleri ve öğretmenleri olarak katkıda bulunacağına inandığımız projemizi duyuruya çıkardık.  Kocaeli Fen Lisesi olarak amacımız, ülkemizin 21.yüzyılın teknoloji çağında dünya ile yarışabilecek mühendis zekalı Türk mucit gençleri hazırlamak, farklılığı ve farkındalığı arttırmak, Kocaeli'mizin eğitimdeki yerini ve önemini bildiğimiz okulumuzun, kendine güvenen, öğrenmeye ve yenilenmeye hazır, güçlü gençlerimizle buluşmasını sağlamaktır" dedi.

 

BİRİNCİ TAKIMA BİN TL ÖDÜL

Kocaeli genelinde yapılacak olan ilk yarışma 22 Şubat Cumartesi günü ortaokullar arasında, liseler arasında olan yarışma ise 29 Şubat Pazar günü Kocaeli Fen Lisesi'nde yapılacak. Kodlama yarışmasının konusu ise algoritma ve matematik bilgisi ile problem çözme yeteneklerini harmanlayarak çözülebilecek sorulardan oluşacak.  Yarışmanın tek şartı ise Kocaeli'de öğrenim görüyor olmak. Her kategori için 1. olan takım 1000 TL, 2. olan takım 750 TL, 3. olan takım 500 TL ödül verilecek. Detaylı bilgi ve başvuru için http://www.kodfl.com internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA