Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 23.08.2019 SAAT 19:33:48
Advert
Advert
 

2018'in 'kitap kurtları' belirlendi

2018'in 'kitap kurtları' belirlendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "okumanın yaşı yok" dedirten 7 ile 64 yaş arasındaki 8 "kitap kurdu" ve farklı hikayeleriyle yaşamları belgesele konu edilen 4 "sıra dışı okur"u belirledi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kitap okumayı özendirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphane Haftası'nda Kültür ve Turizm Bakanlığınca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

En genci 7, en yaşlısı ise 64 yaşında

Bu kapsamda Ankara'daki kütüphanelerden yıl içerisinde en çok kitap ödünç alıp okuyan vatandaşlar Ankara Valiliğince belirlendi. Her yıl gelenekselleşen bir şekilde valilikle "kitap kurtlarını" ödüllendiren Bakanlık, bu yıl da en çok kitap okuyan 8 okuyucuya hediyeler verecek.

Kütüphane Haftası'nın ilk gününde gerçekleştirilmesi planlanan etkinlikte, hediye alacak kitap kurtlarının en genci 7, en yaşlısı ise 64 yaşında. En çok kitap ödünç alan okuyucuların 6'sını 7-12 yaş aralığındaki çocuklar oluşturuyor.

"Okumanın yaşı yok" dedirttiler

Hediye alacaklar arasında en çok kitap ödünç alıp okuyan kişi, 7 yaşındaki Nar Cömert. Nar, Or-An Sevgi Yılı Halk Kütüphanesi'nden bir yılda tam 236 kitap ödünç alarak okudu.

12 yaşındaki Elif Sude Akkuş, Sincan İlçe Halk Kütüphanesinden ödünç aldığı 230 kitabı okurken, 64 yaşındaki Nuri Şahin, Keçiören Cemil Meriç Halk Kütüphanesinden aldığı 200 kitabı, 10 yaşındaki Tuba Cantürk, Mamak İlçe Halk Kütüphanesinden aldığı 105 kitabı, 10 yaşındaki Mehmet Yavuz Ünal, Ayaş İlçe Halk Kütüphanesinden aldığı 101 kitabı okuyarak, bu yılın "kitap kurtları" arasına girdi.

Ayrıca Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesinden 92 kitap ödünç alan 12 yaşındaki İbrahim Yusuf Özdemir, Gölbaşı İlçe Halk Kütüphanesinden 71 kitap ödünç alan 36 yaşındaki Dede Kara ile Pursaklar Saray İlçe Halk Kütüphanesi'nden 65 kitap ödünç alan 11 yaşındaki Ezginaz Gündede de bu yıl ödüllendirilecek isimler arasında yer alıyor.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7728 TL 5.7498 TL
Euro
EURO
6.3865 TL 6.3610 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA