Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 09:51:20
Advert
Advert
 

Bu besinler ömrünüzü kısaltıyor!

Her gün tükettiğimiz besinler sağlığımızı tehlikeye atabiliyor. Gün geçtikçe ömrümüzü kısaltan besinler ise artmakta. Peki, severek yediğimiz ancak sağlığımızı tehlikeye atan besinler nelerdir?
Bu besinler ömrünüzü kısaltıyor!
Advert

Besinler sağlığımız açısından önemli bir görev görüyor. Her gün tükettiğimiz besinler uzun vadede sağlığımızı olumsuz etkileyebiliyor. Çok fazla tüketildiğinde sağlığımız açısından tehdit haline gelebiliyor. Ömrü kısaltan bu besinler her geçen gün artıyor.İşte her gün severek tükettiğimiz fakat sağlığımızla oynayan tehlikeli besinler...


ASİTLİ ŞEKERLİ GIDALAR
Tatlandırıcılı asitli gıdaların sadece kalori oranlarının yüksek olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu gıdalar içerisinde hormonlarınızı etkileyen koruyucu gıdalar bulundurmaktadır. Bu içecekler yerine ev yapımı taze sıkılmış meyve sularını tercih etmelisiniz.

 

İŞLENMİŞ ETLER
Her çeşit işlenmiş etler, nitrat, sodyum ve kimyasal kattı maddeleriyle doludur. Bu maddeler onların uzun süre dayanıklı kalmasını sağlar. Bu yiyecekler uzun süre dayanırken bir yandan da sağlığınızı elinizden alırlar. Çocuklarda öğrenme güçlüğü, davranış problemleri, diyabet, kalp hastalığı ve kansere neden olabilirler.

 

CİPSLER
Yüksek ısıda, kızgın yağda pişirilmiş bu ürünler içerisinde akrilamid maddesi barındırır. Bol yağ içermesinin yanı sıra meme kanseri, prostat ve kolon kanserine neden olmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bolca koruyucu madde barındırmaktadır.

 

FAST FOOD
Vaktim yok bugünde dışardan yemek söyleyelim diyenlerdenseniz büyük ihtimalle sizde fast food tüketiyorsunuz. Pratik olup zamandan kazanayım derken sağlığınızdan olmayın. Bu gıdalar içerisinde trans yağ, bolca tuz, koruyucu madde boya ve diğer kimyasalları içerir. Fast food tüketimi kalp damar hastalıklarına, duygu durum bozukluklarına, metabolik bozukluklara ve kansere neden olabilir.

 

BEYAZ EKMEK
Beyaz ekmeğin sağlığımıza olan zararlarını artık hepimiz biliyoruz ancak tekrar etmekte fayda var. beyaz ekmek içerisinde besleyici madde barındırmaz. Kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olmaktadır.  

Sponsor: Kocaeli Diyetisyen

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sağlık haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA