Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 05:25:14
Advert
Advert Advert
 

Geri dönüşümle ekonomiye can olacaklar

Sıfır Atık Projesi kapsamında önemli çalışmaların gerçekleştiği Derince'de okullarda başlayan geri dönüşüm eğitimleri tamamlandı, 16 bin öğrenciye eğitim verildi
Geri dönüşümle ekonomiye can olacaklar
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünü yaptığı Sıfır Atık Projesi, Derince genelinde örnek alınarak hayata geçiriliyor. Atıkları kontrol altına alarak, gelecek nesillere daha temiz ve gelişmiş bir ülke bırakmak amacıyla başlatılan proje kapsamında Derince Belediyesi örnek çalışmalara imza atıyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün de özel önem verdiği proje kapsamında bu kez alanında uzman isimler ilçedeki okullarda geri dönüşümünün önemine vurgu yapan eğitimler düzenlendi. 

 

16 BİN ÖĞRENCİ

Düzenlenen bu eğitim toplantıları ile ilçedeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören yaklaşık 16 bin öğrenciye ulaşıldı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ile Derince Belediyesi’nin çalışmış olduğu lisanslı atık toplama firmaları ve Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümü öğrencilerinin katkı sundukları eğitim çalışmaları son derece verimli oldu. Bu eğitimlerin ardından 30 Nisan tarihine kadar devam edecek kampanya ile her okulun en çok atık pil toplayan sınıfının buz pateni ile ödüllendirileceği belirtildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA