Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.04.2020 SAAT 20:32:16
Advert
Advert
 

Derince Eğitim’de değişim var

Derince Eğitim’de değişim var
rek

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 3 ay önce atanan Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ekibi ile önemli çalışmalara imza atıyor. Palyatif Yoğun Bakım Ünitesi yapmaya hazırlanan ekip, Yanık Ünitesi için bağımsız bina yapacak, Onkoloji Merkezi yeni yerine taşınacak ve hastanede dokunulmadık yer kalmayacak

Süriye ÇATAK TEK - Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaklaşık 3 ay önce başhekimlik görevine getirilen Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, yeni çalışmalara imza atıyor. Hastanenin daha iyi koşullarda gelen hastalarına hizmet vermesi için çalışma yapan Şaşkın ve ekibinin hedefi hastalara en iyi hizmeti vermek. Günlük ortalama 20-25 bin kişinin girip çıktığı hastanede bina içi tadilatlar, çevre düzenlemeleri, önemli ünitelerin büyütülme çalışmaları hızla devam ediyor. Ayrıca hastaneni Acil Servisinde başlayan Yeşil Alan 2 uygulaması da hastanenin acil servisinde yoğunluk önemli ölçüde azaldı.

YOĞUN BAKIMDA DÜZENLEME YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Hastanelerinin acil servislerinde yaşanan yoğunluğun azaltılması amacı ile başlatılan “Yeşil Alan 2” uygulaması Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladı. Acil Servislerin en yoğun olduğu 18.00-23.00 saatleri arasında Acil Servisin yanında bulunan Yeşil Alan-2’de Dahiliye ve Genel Cerrahi uzmanları poliklinik hizmeti veriyor. Uygulamanın başlaması ile birlikte hasta yoğunluğunun azaldığı acilde de yeni çalışmalar yapılacak. Yeni yönetmeliklere uygun olarak acil serviste düzenlemede yapılacak. Düzenlemede sarı alana 16 yatak eklenerek tedavi ünitesi 20 yatağa çıkarılacak. Yeşil alan dışında 2 olan poliklinik sayısı da 4’e çıkartılacak.

GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR DENETİM ALTINDA

Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ve ekibi hastanenin giriş ve çıkışında da yeni düzenlemeler yaptı. Özellikle hasta yakınları ve hastaların poliklinik binasına ya da ana binaya acil girişten giriş çıkış yapması tamamen kapatıldı. Hastanenin Başhekimlik, B1 ve B2 kapılarında giriş ve çıkışlar verildi. Güvenlik amacı ile yapılan giriş çıkış denetimi aynı zamanda adli vakalarda yaşanabilecek sıkıntıların da önüne geçecek.

ZİYARET SAATLERİ DEĞİŞTİ

Hastane giriş ve çıkışları denetim altına alındıktan sonra hastanenin ziyaret saatleri de kontrol altına alındı. Bundan sonra hasta yakınları yatan hastalarını öğle saat 13.00 ile 15.00, akşam saat 18.00 ile 20.00 arasında ziyaret edebilecek. Bu düzenleme ile birlikte refakatçi giriş çıkışları da kart sistemi ile düzenlendi. Başhekim Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, hasta yakınlarının belirlenen saatler dışında ziyaretlerde bulunmamasını istedi. Hastaların enfeksiyon kapmaması ve personelin daha iyi hizmet vermesi için bu uygulamayı yaptıklarını kaydetti.

YOĞUN BAKIM YATAĞI ARTACAK

Hastanede kenttin en büyük ihtiyacı olman yoğun bakım üniteleri içinde yeni düzenleme yapılacak. Hastanede Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesinin 2 olan izolasyon odası 4’e, 21 olan üçüncü düzey yoğun bakım yatağı ise 24’e çıkartılacak. Ayrıca hastanede 4 yataklı ikinci düzey yoğun bakım oluşturulacak. Hastanede 5 yataklı Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi yenilendi. Hastanede mevcut 5 izolasyon yatağı, 5 KDC, 16 Koroner Yoğun bakım, 6 Yeni Doğan Yoğun Bakım yatağı bulunuyor.

16 YATAKLI PALYATİF ÜNİTESİ

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin en büyük eksiği olan Palyatif Yoğun Bakım Ünitesi için de hazırlıklar başladı. Alikahya Yerleşkesinde 14 Yataklı Palyatif Yoğun Bakım Servisi bulunan Derince Eğitim ve Araştırma merkez binasında 16 yataklı yoğun bakım servisi oluşturacak. Böylece sadece Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 30 yataklı Palyatif Yoğun Bakım olacak.

ÖNEMLİ DOKTORLAR GELİYOR

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yeni doktorlar da gelecek. Özellikle yan dal ile hizmet kalitesini yükseltmek isteyen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne çocuk uzmanlığı açısından önemli doktorlar geliyor. Romatoloji ve Çocuk Kardiyoloji Uzmanları göreve başlarken önümüzdeki günlerde Çocuk Nefrolojisi ve Çocuk Gastroentoloji uzmanları göreve başlayacak.

2 BİN AĞAÇ DİKİLDİ

Hastanenin bina değişiklikleri ve iç tadilatları dışında çevre düzenlemeleri de yapıldı. Büyükşehir Belediyesi hastanenin çevresini yeşillendirip aydınlattı. Aynı zamanda hastanenin çevresinde 2 bin ağaç dikildi. Derince Belediyesi, hastane otoparkını yeniden düzenleyecek. İzmit Belediyesi de tarihi İzmit fotoğrafları yer aldığı 150 adet çerçeveyi hastaneye hediye etti. Çerçeveli fotoğraflar, servislerin duvarlarına asılacak. Alikahya Yerleşkesinin çevre düzenlemesi ve çocuk parkı da Büyükşehir ve İzmit Belediyesi tarafından yapıldı.

TÜNEL YENİLENECEK

Hastanenin Başhekimlik binası ve Hastane binası arasındaki tünel geçiş düzenlenecek. İçinden geçilirken kötü görüntüsü olan tünel görsel açıdan güzelleştirilecek. Bu hafta çalışmanın başlaması bekleniyor. Hastanede ameliyathane personelinin yemekhanesinde fiziki düzenleme yapıldı. Aynı zamanda ana binada hasta yakınlarının dinlenme alanları da yenilenmeye başladı. Hastanenin birinci katında yenileme çalışması tamamlandı.

ALİKAHYA’DA YENİ AMELİYATLAR

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 186 yataklı Alikahya Yerleşkesi’nde de çalışmalar yapılıyor. Fizik Tedavi, Kadın Doğum, Çocuk Hastalıkları servislerinin bulunduğu yerleşkede yeni hizmetler verilecek. Başhekim Dr. Şaşkan, Alikahya Yerleşkesinde yakında Genel Cerrahi, Üroloji, KBB ve Kalp Damar Cerrahisinin komplike olmayan ameliyatlarının yapılacağını kaydetti. Ayrıca MR ve Tomografi cihazlarının da kurulmaya başlandığını açıkladı.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA