Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 12:31:34
Advert
 

Kandıra'da yol çöktü, otomobil içine düştü

Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde, ilçeden Adapazarı’na direk geçişi sağlayan yolda, 100-150 metrelik bir çökme meydana geldi. Altı boşalan yol parçalanırken, o sıra oradan geçmekte olan bir araç, çöken yolda kaldı
Kandıra'da yol çöktü, otomobil içine düştü
Advert

Kocaeli’nin Kandıra ilçesi Elmacık Mahallesi Sokular mevkiinde, facianın eşiğinden dönüldü. Kandıra’dan Adapazarı’na direk geçişi sağlayan yol, bir anda çöktü. O sırada yoldan geçmekte olan bir hafif ticari araç, çöken yolun ortasında kaldı. Olayda can kaybı ya da yaralanma olmazken Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolu yenilemek için çalışma başlattı


 Kandıra ilçesinde dün facianın eşiğinden dönüldü. Elmacık Mahallesi Sokular mevkiinde Kandıra’dan Adapazarı’na direk geçişi sağlayan asfalt yolun 100-150 metrelik kısmı bir anda çöktü. Çökme sırasında yoldan geçen bir araç, göçüğün ortasında kaldı. Yağmur nedeniyle altı boşalan yolun çökmeye başladığının daha önce fark edildiği ve bu nedenle yolun kenarına beton duvar dikildiği öğrenildi. Ancak o beton duvar, yolun çökmesini engelleyemedi.

Aldığımız bilgilere göre; Sokular mevkiindeki yolda biraz çökme olduğu fark edildi ve durum Büyükşehir Belediyesine bildirildi. Belediye ekipleri de çökmeyi durdurmak için yolun kenarına beton duvar ördü. Ancak bu duvar, yoldaki çökmeyi engelleyemedi ve dün gece saat 22.15 sıralarında altı boşalan yolun 100-150 metrelik bir kısmı, bir anda çöktü. O sırada yoldan geçmekte olan bir hafif ticari araç, çöken yolun ortasında kaldı. Aracın süratli olmaması ya da diğer araçların o sıra yoldan geçmemesi olası bir faciayı önledi. Kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Büyükşehir ekipleri, çöken kısımda çalışma yapmak üzere, yolun tamamen trafiğe kapattı, trafik akışı çevre yolundan veriliyor.

Şimdi bu yoldaki hafif çökme sonrası yolda ne denli bir inceleme yapıldı? Bu yol trafiğe kapatılıp, gerekli düzenleme neden zamanında yapılmadı da yol kenarına yapılan duvarla çökmenin önüne geçilmeye nasıl çalışıldı merak ediliyor.

.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8025 TL
Euro
EURO
9.1583 TL 9.1217 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA