Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 05:46:27
Advert
Advert Advert
 

Anlaşma tamamlandı ama hala maaş yok!

Doğa Okulları İTÜ’ye devredilmesine rağmen hala öğretmenlere maaş verilmedi, Kocaeli’de bulunun öğretmenlerde bu durumdan etkilendi
Anlaşma tamamlandı ama hala maaş yok!
Advert

Uzun süredir mali krizde olan Doğa Okulları’nın İTÜ Vakfı’na devredilme süreci devam ederken, öğretmen maaşlarının hâlâ ödenmemiş olması tepkilere neden oluyor. Öğretmenlerin birer birer ayrıldığı Doğa Okulları’nın velileri, yarın genel müdürlük önünde eylem yapacak. 

İTÜ Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Karaca ve yardımcıları ile Doğa Okulları yöneticileri arasında devam eden görüşmelerde masada Vakıfbank, Denizbank ve Garanti Bankası’ndan oluşan konsorsiyum bulunuyor. Görüşmelerde şimdilik bir sorun yaşanmadığı, teknik konular üzerinde görüşmelerin devam ettiği, sürecin olumlu ilerlediği bildiriliyor ancak bu “olumlu” süreç, öğretmen maaşlarına bir türlü yansımıyor. 

 

82 BİN ÖĞRENCİ 

Maaşlarının ödenmesini bekleyen öğretmenlerden bir bölümü, görevlerini bırakıyor, dersler boş geçiyor. Özellikle bu yıl Liselere Geçiş Sınavı’na girecek öğrenciler ve velileri, boş geçen dersler nedeniyle çok kaygılı. Öğretmenlerine maaşlarının bir an önce ödenmesini isteyen veliler, gelinen durumu protesto etmek üzere yarınki eylemi “Para Yoksa Kayıt da Yok” sloganıyla yapacak. 50’si franchise 129 kampusu bulunan Doğa Okulları’nda, toplam 82 bin öğrenci öğrenim görüyor. Okullardaki toplam çalışan sayısı ise 13 bin ve bunun 6 bin 500’ü öğretmen.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Eğitim haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA