Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 03.08.2020 SAAT 18:22:15
Advert
Advert Advert
 

Tokatlılar derneğinde Cezayir tanıtıldı

Tokatlılar derneğinde Cezayir tanıtıldı
Advert

Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği ilimizde eğitim gören Cezayirli öğrencilerle Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneğinde Cezayir'i tanıttı. Programa Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, İSU Genel Müdürlüğü Eğitim ve Gelişim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir, Dernek Başkanımız Fatih Karaçoban ve Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği üyeleri ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.
 

Programda bir konuşma yapan Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban "Dernek olarak ilimizde eğitim gören uluslararası öğrencilerimizin misafirperver halkımızı tanımalarını, aynı şekilde vatandaşlarımızında birbirinden değerli öğrencilerimizi yakından tanımalarını önemsiyoruz. Bu programlar birçok ülkeyi tanımaya, samimi dostluklar kurmaya vesile olmaktadır. Bu vesileyle bizleri misafir eden Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın hocama ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.


Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın ise "Cezayirli öğrencilerimizi derneğimizde ağırlamaktan çok mutluyuz. Cezayir hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olacağız.Siz bizim kardeşimizsiniz. Bizde sizin kardeşiniz. Dernek olarakta kardeş dernek olduk. Daha çok çalışmaları birlikte yapacağız. Programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.


Konuşmaların ardından Cezayirli öğrenciler ülke tanıtımına iki ülkenin milli marşları ile başladı. Daha sonra Cezayirli öğrenciler Zerrouki İlyassine Tengour, Ahmed HadjSaid ve Hamze Mebrek ülkelerinin tarihinden, kültürüne, kıyafetlerinden ve yemeklerini kadar bir çok konuda katılımcıları bilgilendirdiler. Son derece neşeli ve samimi bir ortamda gerçekleşn programda öğrenciler tarafından yapılan Cezayir tatlıları katılımcılara ikram edildi. 


Programın sonunda Kocaeli Tokat İli ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın dernek başkanı Karaçoban'a teşekkür ederek plaket takdim etti. Öğrencilerde Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın'a hediye takdim ettiler

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9602 TL 6.9324 TL
Euro
EURO
8.1751 TL 8.1424 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA