Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 04:42:31
Advert
Advert Advert
 

Türk Metal, üretimi durduracak

MESS ile metal sektöründe devam eden toplu iş sözleşmelerinde henüz bir anlaşma sağlanamadı. MESS tarafından verilen teklifi reddeden Türk Metal Sendikası, bugün iş durdurma eylemlerini 20 dakikaya çıkaracak
Türk Metal, üretimi durduracak
Advert

TÜRKİYE Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile metal sektöründe devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde henüz bir anlaşma sağlanmadı. 200 üye işletmedeki yaklaşık 130 bin çalışanı kapsayan MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi’nde işverenleri MESS, çalışanları ise Türk Metal, Birleşik Metal-İş ve Özçelik-İş Sendikaları temsil ediyor. Sözleşmenin ilk altı ayı için Birleşik Metal-İş yüzde 34, Türk Metal ve Özçelik-İş ise yüzde 26 oranında ücret artışı talep etti. 

 

SENDİKA REDDETTİ

Verilen bu teklife yönelik MESS’in revizyon talepleri, işçi sendikaları tarafından reddedildi. Yasal müzakere sürecinde ve ardından gelen arabulucu aşamasında uzlaşma sağlanamadı. Eylül 2019’dan itibaren geçerli olacak ilk altı ay için MESS’in ücret artışı teklifi, dönem enflasyonu olan yüzde 6 seviyesindeydi. MESS, yüzde 8 olarak revize ettiği teklifini işçi sendikalarına iletti.  Sendika temsilcileri bu teklifi reddetti. Bu süreçte Türk Metal Sendikası, bugün iş durdurma eylemlerini 20 dakikaya çıkaracak. Türk Metal yetkin olduğu Çelik Halat'ta 08.00 vardiya çıkışı 16.00 vardiya girişleri birleştirilerek 20 dakika üretim duruşuna gidecek.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA