Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 14.07.2020 SAAT 19:24:14
Advert
Advert Advert
 

Tutuş, açtı ağzını yumdu gözünü

İzmit Belediyesi'nin 60 saniye süren meclis toplantısının ardından AK Partili meclis üyeleri grup odasında bir basın toplantısı düzenledi. AK Parti meclis üyesi Muharrem Tutuş Hürriyet’in Cedit’te şov yapmak yerine sorunu çözmesi gerektiğini söyledi
Tutuş, açtı ağzını yumdu gözünü
Advert Advert

Boran KAYALAR - YAKLAŞIK iki dakika süren İzmit Belediye Meclisi'nin ardından AK Parti İzmit meclis üyeleri kendilerine söz verilmediği için meclis grup toplantı salonunda basın açıklaması düzenledi. Bu toplantıda konuşan meclis üyesi Muharrem Tutuş, “Gezi Parkı olaylarında Cumhurbaşkanının anne ve babasına ettiği küfürler için tüm anne ve babalardan özür dileyecek mi. Yoksa bunu da mı unuttu?” dedi.

 

SİRMEN 3 BİN KİŞİYE MAAŞ ÖDEYEMEDİ

Konuyla ilgili konuşan Muharrem Tutuş, “Diyor ki CHP İl başkanı 1994 yılındaki İzmit Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Refah Partisi'nin adayı Osman Pepe, SHP’nin adayı ise Sefa Sirmen'di. Dönemin Belediye Başkanı Sefa Sirmen bıçak sırtı giden seçimler öncesinde 2000 kişiyi işe aldı. Bu sayının 3000'e yakın olduğu da söyleniyor. Bu işe alım hamlesi çok az bir farkla Sefa beye seçimleri kazandırdı. Ancak sonrasında maaş ödeyemez hale geldi. Ve temizlik işçileri çöpleri kent meydanına yıktı, adamlar haklı çünkü maaş alamıyorlardı. Ve en acısı da bu işçileri belediyeden atmak zorunda kaldı" dedi.

 

MİKROFON KAPATILMASINI KABUL ETMİYORUZ

AK Parti İzmit Meclis Üyesi Muharrem Tutuş yaptığı açıklamada, mikrofonunun kapatıldığını söyleyerek, "Her şeyden önce kürsü engellemeleri, söz hakkı kısıtlamaları, hatiplerimize sürekli müdahale edilerek bütünlüğün bozulması, mikrofon kapatmalar gibi müdahaleleri asla kabul edilebilir bulmuyoruz. Daha önce hiç söz vermediğinizi de görmüştük, bu kez en azından söz verip kürsü engellemesiyle karşılaştık ki bunu da sizin adınıza olumlu bir ilerleme olarak değerlendirebiliriz. 

 

 

SİRMEN ZAMANINDA 3 BİN İŞÇİ MAAŞ ALAMAMIŞ

Üzülerek takip ediyoruz. Yalan söyleme konusunda mahir kişiler üzerinden, sistematik ve mesnetsiz yalanlar üzerinden siyaset devşirme gayretleri zirve yapmış durumda. Başkan, siz kendiniz gibi düşünmeyenleri toptan yalancı, hırsız, namussuz olarak tasvir ettiğiniz için size kendi il başkanınızın ağzından bir örnekle başlayayım. Cengiz Sarıbay, Sefa Sirmen’in başkanlığında 3 bin işçinin maaş alamadığını söyledi" şeklinde konuştu.

 

TUTUŞ’TAN HÜRRİYET’E CEDİT PASI 

AK Parti meclis üyesi Muharrem Tutuş Hürriyet’in Cedit’te şov yerine sorunu çözmesi gerektiğini söyledi. Tutuş Cedit Mahallesi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Burada 5 kg elma portakal, 3 kutu gofretin hesabını soran Başkan soruyorum size; Ankara'da devletimize 2 milyon cep telefon faturası ödeten, yanınızda oturan CHP'li milletvekili arkadaşınıza hesap sordunuz mu acaba, yoksa sordunuz da biz mi duymadık? Söylediklerim dokunuyorsa eğer, bu konudaki konuşmamı burada kesebilirim. Çünkü dokundu ise rahatsız oldunuz ve hem beni hem de meseleyi anladınız sayarım. 


BUYRUN SİZE GOL PASI VERİYORUM

Son olarak, çok sevdiğiniz için size bir gol pası veriyorum. Eve lazım olan, mescide haramdır Başkan.  Cedit'e param yok deyip; tamamı Büyükşehir sorumluluğunda olan Üçyol Projesi, Halkevi Meydanı, Halk Eğitim Binası, Yürüyüş Yolu, Kapanönü projelerine zıplamak Cedit'i önemsemediğinizden mi yoksa bu projelerin hepsine 'mış gibi' yaparak siyaset devşirme derdinizden mi kaynaklanıyor? Gol pası veriyorsunuz diyorsunuz ya, siyaseti kenara koydum. Buyrun ben size gol pası veriyorum, Cedit'i yapacak mısınız, yapmayacak mısınız? Yapacaksanız lütfen top ayağınıza gelince havaya bakıp tribünlere oynamayın, yok yapmayacaksanız bu işi daha fazla da uzatmayın. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sn. Başkan, lütfen gidin projeyi yerine teslim edin, devletimiz vatandaşını asla mağdur etmez, kimsenin hakkını hukukunu da havada bırakmaz” ifadesini kullandı.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8751 TL 6.8476 TL
Euro
EURO
7.8072 TL 7.7761 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA