Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 21.09.2020 SAAT 19:59:53
Advert
 

Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Derneği kuruldu

Geçtiğimiz hafta itibariyle Hüseyin Öz’ün başkanlığında resmen kurulan Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Derneği, tanıtım toplantısı bugün gerçekleştirildi
Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Derneği kuruldu
Advert

Mine ARSLAN - Tanıtım toplantısında konuşan dernek başkanı Hüseyin Öz “Hiçbir etnik kimlik gözetmeden, hiçbir siyasi ve sosyal görüşü ötekileştirmeden, aynı kentte yaşayabilme şuurunu geliştirme, ortak payda oluşturabilme ve kentlilik bilincini istenilen noktaya getirebilmek adına bir sivil toplum kuruluşunun varlığının elzem hale geldiği fikrine vardık. Kocaeli’nin “insan ve sosyal hayat” odaklı tüm meselelerine, Sivil bir bakış açısıyla katkı sunmak ve sorunlara çözümler üretmek adına; içimizdeki heyecan bir süre sonra dernek olma fikriyatına dönüşmüştür. Bu sebeple şehrimizin plakasından da esinlenerek 41 arkadaşımız ile bir araya gelerek derneğimizi kurduk” ifadelerini kullandı.

 

41 KİŞİLİK YÖNETİM

Konuşmasının devamında Öz “Kocaeli’nin 12 ilçesinden, 41 kişilik yönetim kurulumuz ile bugün itibari ile yola çıkmış bulunuyoruz. Hiçbir siyasi görüşü ötekileştirmeden, farklı bakış açılarını ayrıştırmadan, hiçbir unvan ve statüyü birbirinden ayırmadan, Sadece Kocaeli’nde yaşama ve bu kentte gelecek hayali kuranların paydasında bir sivil toplum hareketinin fikrî temellerini önce gönlümüzde sonra da sizlerin huzurunda atmış bulunuyoruz” dedi.

 

“İMARI DEĞİL İNSAN HAYATINI ÖNEMSİYORUZ”

Öz konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Şehri imar ederken insanı ve sosyal hayatı da ihya etmek en büyük sorumluluktur. Bu bakış açısıyla kentin imarından ziyade insanın ve kent hayatının ihyasını önemsiyor ve bu konuda sivil toplum kuruluşlarının büyük sorumluluklarının olduğunu düşünüyoruz. Bugünden itibaren, kent adına yapacağımız güzel projeler ile şehrimizde KOSİD’in farkını hep birlikte hissedeceğiz. Bu vesile ile bugün burada kent sevdası ile yola çıktığımız yol arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Son olarak derneğimizin kentimize hayırlı olmasını dilerim.”

 

KOSİD’İN YÖNETİMİ

Hüseyin Öz, Yakup Kaya, Abdullah Kaymak, Baki Bulut, Zafer Gürkan, Caner Çavuş, Ergün Keskin, Taner Şahin, Hüsnü Elmas, Hasan Yener, Erkan Akarsu, Soner Gülsün, Fatih Özsöz, Zafer Akkaş, Ruşen Dere, Çetin Topçu, Fikret Kor, Furkan Tandoğan, Murat Arslansan, Hüseyin Öztorun, Hakan Tosun, Bilal Gök, Emrah Çakar, Yusuf Güçlü, Mehmet Yılmaz, Mehmet Akdeniz, Oktay Kavak, Fatih Kılıç, Hamza Ertuğ, Ahmet Çınar, Erhan Kodoman, Sezgin Akman, Ersin Karaş, İbrahim Köse, Mustafa Ersoy, Mehmet Kurt, Sebahattin Demirel, Kadir Cansever, Erken Özön, Aziz Bakır, Fahrettin Temel.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA