Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 30.03.2020 SAAT 08:58:41
Advert
 

İlçedeler tamam

Gebze’ de yapılan kongre ile CHP Kocaeli örgütü tüm ilçelerde kongre sürecini tamamladı ve yeni ilçe başkanları belirlendi. İlçe başkanlarının belirlenmesinin ardından artık gözler il kongresine çevrildi
İlçedeler tamam
rek

Boran KAYALAR - CHP’de tüm ilçe örgütlerinde kongre süreci 21 Aralık 2019 tarihinde İzmit’te yapılan ilk seçimle başlamış ve önceki gün Gebze’deki son kongre ile tamamlandı. İlçe başkanlarının belirlenmesinin ardından artık gözler il kongresine çevrildi.

 

EN HEYECANLI KONGRE

Geçmiş yılların aksine CHP’de bu yıl Gebze hariç aday bolluğu yaşanmadı. Mahalle delege seçimleri ise genel olarak tek listeli gerçekleştirildi. Sonuçlanan ilçe seçimleri içinde sonucu en çok merak edilen bölge İzmit oldu. İki adayın yarıştığı kongreyi 253 oy ile Hakan Çakar kazanırken, rakibi Gökhan Ercan ise istediği oy sayısına ulaşamadı.

 

5 ADAYLI GEBZE KONGRESİ

İzmit ilçenin ardından sonucu merak edilen bir diğer kongre ise Gebze’de yapıldı. Tam 5 adayın çıktığı ilçeden alınacak sonuç, aynı zamanda il başkan adaylarının netleşmesi sürecini kısaltacak. Mevcut Başkan Musa Yılmaz’ın da aday olduğu kongrede İsmet Kara, Sait Aydın, Gökhan Orhan ve Serdar Tüze yarıştı. Yarışı sürpriz bir şekilde genç isim Gökhan Orhan kazandı.

 

DERİNCE’DE BİRKAN KOÇAK

Derince İlçe kongresinde mevcut Başkan Nihat Değer yeniden aday olmazken, başkanlık için il yöneticisi Birkan Koçak ve eski meclis üyelerinden Serpil Ceylan yarıştı. 233 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede Serpil Ceylan 89 oy alırken, Birkan Koçak’a ise 137 oy çıktı. Bu sonuçla Koçak, CHP Derince’nin ilçe başkanı seçildi.

 

TEK ADAYLI SEÇİMLER

Diğer sekiz ilçenin aksine tek adaylı gerçekleştirilen Darıca, Gölcük, Başiskele ve Karamürsel kongrelerinde yeni başkanlar görevi devraldı. Başiskele’de partinin genç isimlerinden Av. Anıl Acurman, Darıca’da diğer genç isim Gökhan Aktaş, Gölcük İlçe Başkanlığı’na atanarak gelen Fikret Gürel ve Karamürsel’de atanmış olarak görev yapan Suat Ülkü seçilmiş başkan olarak görevlerini sürdürdüler.

 

TEK KADIN BAŞKAN

Kandıra kongresinde mevcut İlçe Başkanı Volkan Bulgurcu aday olmazken, Gürcan Yalçıntuğ ve eski ilçe başkanlarından Gülay Eyisabuncular aday oldu. Kıran kırana geçen seçimlerde Gülay Eyisabuncular, seçimi üç oy farkla kazanarak Kandıra İlçe Başkanı seçildi. Gülay Hanım, CHP’nin Kocaeli’de seçim kazanan tek kadın ilçe başkanı oldu.

 

DİLOVASI AYDEMİR’LE DEVAM

CHP Dilovası İlçe Örgütü’nün kongresinde ise büyük bir fark yaşandı. Mevcut Başkan Kerem Aydemir, eski ilçe başkanlarından İsmail Kaya ile yarıştığı kongrede açık farkla kazandı. Aydemir’in listesine 43 oy çıkarken İsmail Kaya sadece 5 oy alabildi.

 

KÖRFEZ’DE SÜRPRİZ İSİM

CHP’nin Körfez kongresi ile büyük bir sürprize sahne oldu. Üç adaylı olarak gerçekleştirilen kongrede parti büyüklerinin desteğini aldığı söylenen mevcut Başkan Cavit Dağdeviren seçimi Bülent Yıldız’ın karşısında kaybetti. Bir diğer aday olan Şengül Yurt ise sadece 26 oy çıkarak seçimi tamamladı.

 

MAYDA 3 AYDA İKİ SEÇİM KAZANDI

31 Mart yerel seçimlerinin ardından istediği performansı yakalayamayan ve sonrasında da olumsuz olaylarla gündeme gelen CHP Kartepe İlçe Örgütü’ne il yönetimi tarafından kayyum atamıştı. Kayyumun ardından olağanüstü gerçekleştirilen kongrede Tevfik Mayda ve Namık Alkan yarışmış, yarışın galibi büyük farkla Tevfik Mayda olmuştu. Olağanüstü kongrenin ardından gerçekleştirilen olağan kongrede ise tekrar aday olan Tevfik Mayda’nın rakibi bu sefer Serkan Alpay oldu. Gerçekleştirilen seçimde yine rakibine fark atan Mayda, Kartepe İlçe Başkanı seçildi.

 

ÇAYIROVA’YA GENÇ BAŞKAN

Partinin heyecanla geçen kongrelerinden biri de Çayırova’da yapıldı. Mevcut Başkan Çetin Hartamacı’nın aday olmadığı kongrede Cihan Soyluçiçek, Binali Eniş ve Suna Çınar yarıştı.  Heyecanlı geçen seçimin ardından yarışı kazanan partinin genç isimlerinden biri olan Cihan Soyluçiçek oldu.

 

İL BAŞKANLIĞINDA 6 ADAYIN İSMİ GEÇİYOR

İlçelerde başkanların belirlendiği CHP’de şimdi de heyecan il kongresi sürecinde yaşanacak. Bu seçimlerle ilgili şimdiden 6 isim öne çıkıyor. Parti kulislerinde dillendirilen isimler arasında Hikmet Erenkaya, Selman Yıldırım, Harun Yıldızlı, Bozkurt Uslu, Av. Sertif Gökçe ve Fahri Örengül yer alıyor.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.4559 TL 6.4301 TL
Euro
EURO
7.1130 TL 7.0846 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA