Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 03:06:36
Advert
 

Ev kadınlarını dolandıran çete çökertildi

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirdiği operasyon ile ev kadınlarını iş vaadiyle dolandıran 5 kişilik çeteyi çökertti
Ev kadınlarını dolandıran çete çökertildi
Advert

Abbas ÇAKAR - Son zamanlarda bazı ev hanımlarının sosyal medya aracılığı ile iş vaadiyle kandırılarak dolandırıldıklarına dair yapılan ihbarlar üzerine, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.  Yapılan takip ve araştırmalar sonucu 21 Ocak 2020 günü operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda D.K., S.Ş., C.Ş, F.U. ve K.H. isimli  5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan şüphelilerin, instagram isimli sosyal medya sitesi aracılığıyla ev hanımlarına evde iş bahanesiyle reklam vererek, tuzağa düşen kadınlardan kapora adı altında para isteyerek dolandırdığı öne sürüldü. Yakalanan şüpheliler, bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle nitelikli dolandırıcılık suçundan tamamlanan işlemleri sonrası Gebze Adliyesine sevk edildi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA