Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 24.02.2020 SAAT 23:06:51
Advert
 

Kamyoncu esnafına SP destek olacak

S.S 4 Nolu Kullar Goodyear Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı İsmail Özkar’ın kamyoncuların sorunlarını dile getirmesi üzerine SP İl Başkanı Zafer Mutlu’dan da kamyonculara destek geldi
Kamyoncu esnafına SP destek olacak
rek

S.S 4 Nolu Kullar Goodyear Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi üyeleri geçtiğimiz haftalarda kamyoncuların büyük bir çıkmazın içinde olduğunu ifade ederek hükümete tepki göstermişti. Kooperatif Başkanı İsmail Özkar, sorunlarını anlattıktan sonra SP İl Başkanı Zafer Mutlu ve meclis üyeleri kooperatifi ziyaret etti.

 

 

SORUNLAR ÇOK

Konuşmasında Özkar, “Akaryakıt, trafik sigortası, KDV ve diğer her türlü vergilerin ağırlığı sebebi ile kamyoncu esnafı can çekişmektedir. Bu sıkıntıların giderilmesi için canla başla mücadele edip sesimizi çözüm mekanizmalarına iletmek istiyoruz. Takograf sürüş süresi 12 saat olmalı. Yoksa mevcut şartlarda araçlarda iki şoför çalıştırmak zorunda oluruz ki, bir şoför ile geçinemez iken iki şoförün maliyeti nasıl karşılansın? Veri ve yük bildirimleri, yükü gönderen ve alan firmalar tarafından yapılmalıdır.

 

 

TARTIM FARKLILIKLARI DENETLENMELİDİR

C1 belgeli araçlar denetlenerek yurt içi taşımacılığı engellenmelidir. K1 yetki belgeleri 3. şahıslara devredilebilmeli ve yetki belgeli mevcut araçların plakaları sabitlenip değer kazanmalıdır. Karayolları kantarlarındaki tartım farklılıkları ivedilikle denetlenip düzeltilmelidir. Bu konuda kamyoncu esnafı çok mağdur olmaktadır. Trafik sigortalarında nakliyeci esnafına indirim uygulanmalı çünkü mevcut fiyatlar aşırı fazladır. ICA otoyol ücretleri sürekli bu yolda çalışan kamyon ve tırlar için ivedilikle düşürülmelidir. 2008 yılında çıkan TON/KM uygulaması bir an önce yürürlüğe girmelidir” dedi.

 

 

DESTEK OLACAK

Zafer Mutlu, kamyoncuların sorunlarını yakından takip ettiklerini ifade ederek, “Konuyu milletvekillerimizle de paylaşacağız. Kamyoncuların haklı sorunlarının çözümü için elimizden geleni yapacağız” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1586 TL 6.1340 TL
Euro
EURO
6.6629 TL 6.6363 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA