Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 01:46:14
Advert
 

Palu Ailesi davasında flaş gelişme!

Müge Anlı’da yayımlanan program sonrasında ülke gündemine oturan Palu ailesinin davasında, Cumhuriyet Savcısı Mütealasını verdi. Davaya tanık olarak katılan Baba Harun Palu, şok edici ifadelerde bulundu
Palu Ailesi davasında flaş gelişme!
Advert

Abbas ÇAKAR -  Türkiye’nin gündemini sarsan Palu ailesinin yargılanmasına  Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam olundu.Duruşmada Tutuklu sanık Tuncer Ustael, Emine Usta El, Havva Palu, İsa Palu, Ayşe Palu, Fatih Palu ve taraf avukatları hazır bulundu. Duruşmaya tanık olarak baba Harun Palu katıldı.

 

YEMEK YEDİRMEDİ DÖVDÜ

Harun Palu olay ile ilgili, “Meryem benim kızım olur. Meryem'in eşini öldürdüğüm gerekçesiyle cezaevindeydim. Gözüm görmedi. Fatih Palu ziyaretime geldiğinde Meryem gitti bana dedi. Tahnallara gitti dedi. Geri gelme imkanı yok mu dedim, ağlıyordu. Diğerleri de Meryem’in gittiğini söyledi. Kötü görünüyorlardı. Fatih böyle deyince bir şey yapmadım. Tahliye olunca esime Meryem'i sordum. Havva da Meryem 95 Evler'de öldü dedi. Tuncer 25 gün yemek yedirmedi olaydan bir gün önce de dövdü öldü dedi. Kimlerin gömdüğünü bilmiyorum. Havva'nın anlattığına göre kızıma Tuncer'den başka vuran olmamış. Daha sonra Havva'yı alarak polise şikayet ettim ama yerini bulamadılar. Yeri bulunmayınca da  dosya kapandı” dedi.

 

CİN VE PERİLERDEN BAHSEDİYORDU

Palu ifadesinin devamında,” Mal varlığımı Havva'ya devrettim. o da Tuncer’e devretmiş. Benim buna rızam yoktu. Fatih’in Meryem'in gitmeden önce eşim Meryem'in çok zayıfladığını etkilenmemem için getirmediğini söyledi. Cezaevinden çıktığımda Tuncer kızımı Tahnalların öldürdüğünü söyledi. Cezaevi ziyaretlerinden birinde eşim Havva, Tahnal ailesinin kendilerini tehdit ektiklerini oradan ayrılmak istediklerini söyleyerek mal varlıklarını ona devretmesini istedi kabul ettim ama Tuncer’e bir şey vermemesini istedim. Ama devretmiş Tuncer de taşınmazların parasını yemek için başkasına devretmiş. Ben cezaevindeyken eşim ve çocuklarım düzenli olarak ziyarete geliyordu bir süre sonra dikkat çekici şekilde zayıfladıklarını gördüm. Ayrıca saçma sözleri oluyordu cin ve perilerden bahsediyorlardı eve yaklaşamadıklarından bahsediyorlardı" ifadelerinde bulundu.

 

BATAKLIK GİBİ BİR YERDE

Cezaevinden çıktıktan sonrasınıda anlatan Harun Palu, “Cezaevinden çıktıktan sonra ailemi bataklık gibi bir yerde yaşadıklarını gördüm. Tuncer o dönemde huzurevinde yatıyordu. Eşim ve çocuğum olan sanıklar ise o evde yaşıyorlardı. Kızımın gömüldüğü söylenen yere gittim ancak herhangi bir farklılık tespit etmedim. Damadım Tuncer görüşmemizde dikkat et silahlar patlayacak Tahnallar vurabilir dedi. Tuncer cezaevindeyken ziyaretime binayı sattıktan sonra geldi ve bunu söyledi” dedi. Avukatlar aleyhe olan ifadeleri kabul etmediklerini belirttiler.

 

SAVCI MÜTALAA VERDİ

Tanık ifadesinin ardından  Cumhuriğyet Savcısı  mütalaa verdi. Savcı sanıkların raporlara göre cezai sorumluluklarını etkileyecek herhangi bir akıl hastalığı ve zeka geriliği saplanmadığı belirtti. Cumhuriyet Savcısı açıkladığı mütalaasında sanık Tuncer Ustael’in, Meryem Tanhal’ı, ‘nitelikli öldürme’, ve 'tasarlayarak canavarca hisle, eziyet çektirerek öldürmek', suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçundan 5 yıl, 'Meryem Tahnal'a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak' suçundan 6 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Diğer sanıklar hakkında Hava Palu, İsa Palu, Ayşe Palu, Emine Ustael ve Fatih Palu, ‘Meryem Tanhal’a yönelik öldürme suçuna yardım etmek’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’, suçlarından üst sınırdan ceza talep edildi. Ayrıca İsa Palu hakkında 'Meryem Tahnal'a ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak' suçundan cezalandırılması talep edildi. Savcı ayrıca emanette kayıtlı kemik parçasının imhasına, kararın kesinleşmesi ile birlikte Meryem Tahnal a ölüm kaydının işlenmesi için nüfus müdürlüğüne gönderilmesine sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilmesine talep etti.

 

TAHLİYE  TALEBİ

Sanık avukatı Alper Bayrak” Dosyada dinlesek talep toplanacak delil kalmamıştır. Şu anda dosyanın sonucunu etkileyecek delil veya tanık eksikliği kalmamıştır. Dosyadaki mevcut deliller yetersizdir. Bu da üst mahkemede bozulabilir. Müvekkillerimin iştirak eylemi bulunmadıklarından önce tahliyesine aksi kanat olursa imza karşı tahliyesini talep ediyoruz.

 

İDDİALARI KABUL ETMİYORUM

Tuncer Ustael mütalaa hakkında yaptığı savunmada,  “Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahnalların çok sayıda cinayeti vardır. Bunların ortaya çıkmaması için Meryem"i de öldürdüler” dedi. İsa Palu da mütalaayı kabul etmediğini belirterek, “Beyanlar birbirini tutmamaktadır” ifadelerinde bulundu. Suça Sürüklenen Çocuk Fatih Palu” O dönem çocuktum. Hiçbir şeyden haberim yoktu ve karışmadım. Tanıkların beyanları çelişkilidir. Tahliyemi istiyorum” şeklinde konuştu.

 

TUNCER’İN YALANLARINA İNANMAYIN

 Anne Havva Palu, “Müge Anlı her dava sonrası yorum yapıyor. Ben Tuncer’e yardım etmedim.  Meryem benim ilk göz ağrım. Cezaevinde 30 kişi bir aradayız ranza bile yok yerde yatıyorum. Ben bunu 2011 de söyledim savcı ifadeyi almadı. Allah razı olsun bu savcı beyden. Eşim evi buna verme dediği doğrudur. Evi geri vermesi için Tuncer’e verdim.  Tuncer’in yalanlarına inanmayın. Ben çocuğum ölmesini istemem” dedi.

 

MÜGE ANLI’YA GİTTİK TUTUKLANDIK

Ayşe Palu ise mütalaa hakkında “Daha önce gittik tutuklanmadık Biz Müge Anlı'ya gittik diye tutuklandık” dedi.  Tuncer Palu’nun eşi Emine Palu ise “Eşim kimseyi dövmedi kimseye bir şey yapmadı. Bunlar bize atılan büyük bir iftira. Babam ve annem dahil herkes iftira içerisindedir. Kardeşim kaybolmuştur. Tahnalların öldürdüğünü düşünüyorum suçlamayı da eşinin üzerine attı” şeklinde konuştu.  Mahkeme heyeti sanık avukatların savunmalarını hazırlamak üzere talep ettiği süre verilmesi talebini onaylarken sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkeme 13 Şubat’a ertelenirken, dava karar çıkması bekleniyor.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA