Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 01:23:07
Advert
 

Akaryakıt hırsızları hakkında karar!

Kocaeli'nde kurdukları sistem ile akaryakıt şirketlerine ait tankerlerden fark edilmeden tonlarca akaryakıt çalıp sattıkları iddia iddiası ile gözaltına alınan 23 kişilik çeteden, çete lideri D.E ile birlikte 2 kişi tutuklandı. Diğer şüpheliler adli kontrol ile serbest kaldı.
Akaryakıt hırsızları hakkında karar!
Advert

 

Abbas ÇAKAR - Edinilen bilgi ve iddialara göre; Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan 3 aylık takip sonucu, takip edilen bir gurubun akaryakıt dağıtım şirketlerinden tankerlere dolumu yapılan akaryakıtı,  bir iş yerinde mühürlerini bozarak, ürün sahiplerinden habersiz bir kısmın boşalttığı ve toplanan bu akaryakıtın başka şahıslara izinsiz sattığını belirlendi. Elde edilen deliller doğrultusunda, 21 Ocak 2020 günü olayla ilgisi bulunan  şüphelilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda 23 kişi gözaltına alındı.

 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Gözaltına alınan ve çete lideri olduğu ileri sürülen D.E ile diğer şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda pompalı tüfek, kurusıkı tabanca, kaçak akaryakıt, akaryakıt tankerlerine ait mühür ve mühür bozmaya yarayan çok sayıda aparat ele geçirildi. Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgüte üye olmak, örgütlü olarak güveni kötüye kullanmak, hırsızlık, hırsızlık malı satın almak ve suçtan elde edilen mal varlıklarını aklamak iddiaları ile adli mercilere sevk edilen şüphelilerin akşam geç saatlere kadar devam eden sorguları sonucu çete lideri D.E ile birlikte 2 kişi tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol kararı ile serbest kaldı.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA