Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.02.2020 SAAT 20:42:10
Advert
 

Marika Mehmet Top istifa etti

Üyelerin tepkisi üzerine istifa ettikten sonra “İstifa etmedim” diye açıklama yapan Marika Mehmet Top, istifa ettiğini açıkladı. Kestiği çekler üzerine SUMOTAŞ hesaplarına bloke konduğu için mağdur olan SUMOTAŞ üyeleri ise sordu: “2 milyon nerede?”
Marika Mehmet Top istifa etti
rek

SUMOTAŞ’ta başkanlık görevinden istifa eden Marika Mehmet Top, kendini aklamak için basın toplantısı yapsa da, hedefine ulaşamadı. Üyelerin tepkisiyle karşılaştı. İstifa ettiğini açıklayan Marika Mehmet Top, nisan ayında yapılacak genel kurulda aday olup olmayacağı noktasında ise bilgi vermedi.

 

GÜNAH ÇIKARDI

Kooperatifin benzin istasyonunu kiralama karşılığında iddialara göre 2 milyon lider hibe para alan, karşılığında çek veren, çekler karşılıksız çıkınca da hesaplara bloke konan ve bu sebeple de hak edişlerini alamayan üyelerin tepkisiyle karşılaşan Top, adeta günah çıkardı.

 

ARABAM HALA AYNI

“Kol kırılır yen içinde kalır” diyerek SUMOTAŞ içindeki konuşmaların dışarıda konuşulduğuna vurgu yapan Top, “Hatalarımız olabilir ama hainlik yaptığımız yer olursa sorgulanabiliriz” dedi. Top, başkan olduğundan beri arabasını değiştirmediğini kaydederek, kendine güç katmadığını söyledi.

 

AİLE İÇİNDE  

Som toplantıda ferdi konuşmaların olduğuna dikkat çeken Top, “Üsluplar farklı yerlere gitti. Bizim içimizde bir aile vardı, ailenin içindeki kişi sizi mağdur edecek duruma bırakırsa ve geçmişi de kirliyse farklı aksiyonlar oluşur. Bardağı taşıran son damla o olmuştur. Aile içinde her şey olur ama evin içindeki insanın farklı konuşması yanlış oldu” dedi.

 

MARJİNAL GRUP

SUMOTAŞ’ın harcadığı paraları soran üyelerle alakalı, “Paralar nerede diye hesap soranın 20 bin lira borcu var. Ben sana hesap sorarım hesap. 15-20 kişilik marjinal grup kendilerinden olmayanı sevmezler. Onlar dedikodu çıkarırlar. Böyle insanların SUMOTAŞ yönetimine gelmemesi lazım” dedi.

 

2 BUÇUK MİLYON

SUMOTAŞ’ın arka tarafındaki 20 dönümlük araziyle kooperatifin olduğu yeri birleştirmek ve benzin istasyonunu kiralamak için bir iş adamıyla görüştüklerini ifade eden Top, “Bizim hesaplarımıza bu adam 2 buçuk milyon lira para gönderdi. Amaç oradaki yeri kendimize almak sonra da akaryakıt işini bu adamla devam ettirmekti” dedi.

 

PARA ÖDEDİK

Bu iş adamının parasını kullandığını ifade eden Top, “Adamın parasının ödenmesi lazım. Hepsini ödedim dedim. Kayıtlardan çıkış yapmamış dediler, gidin bakın. Çek nakitti. Genel kurul yaptık. Genel kurul yaptıktan sonra çıktık bunu anlattık. Bunu vermedin dediler, çek verdim dedim. Hesabı hiç borcu olmayan adam değil de 20 bin liranın üzerinde olan adam bana soruyor” dedi.

 

BATIK OLAN KURUM BÖYLE Mİ OLUR?

Borcu ödediğini iddia etmesine rağmen genel kurulda “Para lazım” dediğini ifade eden Top, “Kredi olarak alınıp verilmesi lazım dedik. Tam krediyi almaya gittik. Yöneticilerimizden birisi tekrar üyeye soralım dedi. Biz bunu anlattık dedim. Bir daha anlatalım ben buna imza atmam dedi. O gün imza atmadı. O gün yapmadıysak sonrasında neden yapıyoruz” dedi.

 

BAŞKAN ŞOV YAPIYORSUN

Top’un basın açıklamasının ardından SUMOTAŞ üyelerinden Necmi Akyıldız kürsüye yaklaşarak başkana  “Ben şov yapmaya gelmedim. Şov sen yapıyorsun, bizi sen kandırdın. Sizi dinlemeye geldim buraya” serzenişinde bulundu.

 

BİZE KARŞI DÜRÜST OLMADIN

SUMOTAŞ üyesi Fethi Bayram da Necmi Akyıldız’ın ardından , “Sen 2 milyonu iade ettim dedim. Ödedim dedim. Bugün sen bu parayı insanlardan istiyorsun. Biz insanlara para veremiyoruz. Sen bize karşı dürüst olmadın. Ben senin yanında görev yaptım ama bu insanlara böyle demedim. Nerede bu 2 milyon lira. İnsanlara para veremez duruma geldik biz. Biz seni seviyorum ama SUMOTAŞ’ın kötülüğünü istemem. Ben seni başkan yapmak için çaba sarf ettim. Ben şov yapmıyorum” dedi.  Bayram ve Akyıldız’a yanıt veren Marika Mehmet Top, “Bu benim sorunum değil. Ben istifa ettim. Mahkeme salonları açık hakkınızı arayın. Şov yapma yeri değil burası” diye konuştu.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1225 TL 6.0981 TL
Euro
EURO
6.6140 TL 6.5876 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA