Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 06:23:38
Advert
Advert Advert
 

'Büyükakın cesur bir karar aldı'

Kandıra’da kurulacağı belirtilen çöp depolama alanı ile ilgili olarak ilk kez konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Başkan Tahir Büyükakın önemli ve cesur bir karar aldı. Bu kararında kendisini destekliyoruz” dedi
'Büyükakın cesur bir karar aldı'
Advert

DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Parti binasında gerçekleşen ve İzmit İlçe Başkanı Ömer Karakaya ile yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Dedeoğlu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden kurucu genel başkanları Rahşan Ecevit’i anarak sözlerine başladı.

 

PAYLAŞIMI KINADI

Rahşan Ecevit’in ölümü sonrasındaki bir paylaşım hakkında da eleştiride bulunan Dedeoğlu, “Ordu’nun Korgan ilçesinin belediye başkanının sosyal medyadan paylaşımının marjinal bir düşüncenin ürünü olduğunu düşünüyoruz. Ölmüş kişinin aziz hatırasına hakaret eden siyasi terbiyeden yoksun bu kişiyi DSP Kocaeli Örgütü olarak şiddetle kınıyoruz. Savcıları göreve davet ediyoruz” dedi.

 

ÇÖP KONUSU TAKİBİMİZDE

Açıklamasında ilimizde yapılacağı belirtilen çöp sorunu ile ilgili olarak da değerlendirmeler yapan Dedeoğlu, “Bu konuyu yakından takip ediyoruz. Gereksiz bir tartışma yaşanırsa bu işten en büyük zararı yine kentimiz görecektir. Konuyu siyasetin ötesinde düşünmeli ve konuşmalıyız. Çöp tesislerine itiraz edenler bu kentin hangi meselesi için bu kadar tepki verdi?” diye konuştu.

 

İZMİTE DAHA YAKIN!

İzmit’in yıllardır şehrin çöp yükünü omuzlarında taşıdığını kaydeden İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “İzmit’te yaşayan, İzmit’e hizmet etmek için İzmitli seçmenlerin oyu ile seçilenler bütün bunları bildikleri halde sessiz kalacaklar, sonra da çıkıp İzmit’e Kandıra’dan daha yakın bir yerde yapılacak olan tesise Kandıra’ya zarar verecek diye feryat edecekler. Bu mantığı anlamak mümkün değil” açıklamasında bulundu.

 

ÇÖP TESİSİNE İHTİYAÇ VAR

Kandıra’nın çözüm bekleyen daha başka sorunlarının olduğunu kaydeden Dedeoğlu, “Bu ilçenin birçok problemi varken sessiz kalanlar böylesine ciddi ve önemli bir projenin nasıl yapılacağını tam anlamadan kendi partilerinin içindeki çıkarlarına alet edilmesi hiç hoş olmadı. Kocaeli’de çöplerin bertaraf edileceği bir tesise kesinlikle ihtiyaç duyuluyor. Doğru yerde ve doğru şekilde en kısa zamanda yapılmazsa yarınlarda ortaya çıkacak olumsuzlukların hesabını kim verecek?” dedi.

 

BÜYÜKAKIN’IN GERÇEK

HASSASİYETİNİ GÖRDÜM

Konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı da ziyaret ettiklerini ve anlattıklarını kamuoyu ile paylaşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Kendisine kamuoyunda yakma tesisi, bertaraf tesisi ve İZAYDAŞ'ın bahsedilen yere taşınacağıyla ilgili iddiayı sordum. Yakma tesisi projesinin kalktığını yerine kaynağında ayrıştırılarak yapılacak tesisi bizlere anlattı Büyükakın. Konunun ÇED raporu sonrası hayata geçirileceğini, yer altı ve yer üstü sularına zarar vermeyeceğini ifade etti. Bizlerin bu konudaki hassasiyetimizin aynısını kendisinin de gösterdiğini gördüm. Yakın zamanda projeyi kamuoyuna detaylıca anlatacağını söyledi” diye konuştu.

 

YAN ÖNLEM ALINMAZSA!

Önlem alınmaması durumunda çöh konusunun büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacağını belirten Dedeoğlu, şöyle konuştu: “Büyükşehir Belediye Başkanı cesurca bir karar aldı. Herkes konuyu takip etmeli, olası provokasyonlara gelmeden süreci izlemeli. DSP olarak kent için yapılan her doğrunun yanında olacağız. Kimin yaptığına değil, kentin ve halkın yararına olup olmadığına bakacağız. Fakat çöp dışında Kandıra hak ettiği hizmeti alamıyor. Özellikle tarım, hayvancılık ve turizm konusunda bölgenin tüm değerleri dikkate alınmalı.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA