Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 01:35:28
Advert
 

Yıkıcı bir deprem her an kapımızı çalabilir

Son olarak Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5.4 büyüklüğünde meydana gelen deprem hakkında açıklamalarda bulunan Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Niyazi Temizkan, "Yıkıcı bir depremde felaketin kapımızı çalmasını beklemekte olduğumuzun farkına bir an önce varmalıyız" dedi
Yıkıcı bir deprem her an kapımızı çalabilir
Advert

JEOLOJİ Mühendisleri Odası Kocaeli İl Temsilciliği Başkanı Niyazi Temizkan yaptığı açıklamada; "Son olarak Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5.4 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Deprem olur mu?, olmaz mı?, ne zaman olur? soruları yerine, her deprem sonrası depremin hangi fay kırığı üzerinde olduğu, nereleri etkilediği gibi konulara odaklanıp, yıkıcı bir depremde felaketin kapımızı çalmasını beklemekte olduğumuzun farkına bir an önce varmalıyız.

 

20 YILI HEBA ETTİK
Bu konuda 17 Ağustos 1999 depremi gibi yaşadığımız bir deneyim varken, 20 yıllık bir süreci heba ettiğimizin hala farkına varamayışımız ve bu konudan bir ders çıkarmamış olmamız akıl tutulmasıdır. Uzmanlar tarafından hazırlanmış kentsel dönüşüm planlarının derhal hayata geçirilmesi olası depremlerde can ve mal kayıplarının önüne geçmek için ilk adımdır. Acil durumlardan önce, oluşabilecek zararların en aza indirilebilmesi için, kentsel gelişme planlaması ile afet planlaması uygulamalarının bütün olarak ele alınması zorunludur" ifadelerini kullandı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA