Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 27.09.2020 SAAT 23:16:54
Advert
 

Aranan 71 kişi yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak “Türkiye güven huzur uygulaması” yapıldı. Uygulamanın Kocaeli ayağında aranan 71 şahıs yakalandı
Aranan 71 kişi yakalandı
Advert

Abbas ÇAKAR - Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı olarak “Türkiye güven huzur uygulaması” yapıldı. Uygulamanın Kocaeli  ayağı  286 ekipte  bin 289  personelin katılımı ile gerçekleşti.

                    

1 İŞLTEMEYE PARA CEZASI

17 İŞLETMEYE TUTANAK

Uygulamalar kapsamında Kocaeli genelinde 40  günübirlik  kiralık ev İşletmesi kontrol edildi.  Yapılan  kontrollerde 1 işletme hakkında veri girişi yapmamaktan, çalışanlarının kimlik bildiriminde bulunmamasında ve çalışanlarına kimlik kartı  vermemesinden  dolayı idari para cezası uygulandı. Ayrıca iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan 17  işletme hakkında tutanak tanzim edilerek ruhsat vermeye yetkili idareye bildirildi.

 

 

ARAÇ KİRLAMA FİRMALARI DENETLENDİ

Yapılan çalışmalar esnasında kontrol edilen 44 öğrenci barınma yerinde 1 barınma yeri hakkında ruhsatsız faaliyet göstermesinden tutanak tanzim edildi.3 barınma yeri hakkında kapatma işlemi yapıldı. Denetlenen 110 Araç kiralama firmasından7 firmaya işletme hakkında veri girişi yapmamaktan, 4 firmaya işletme hakkında gerçeğe aykırı kayıt tutmaktan, 1 firmaya işletme hakkında sisteme kayıt olmamaktan ve 12 firmaya  çalışanların kimlik bildirimlerini yapmamaktan idari para cezası uygulandı. İş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı bulunmayan 14  işletme hakkında da tutanak tanzim edilerek ruhsat vermeye yetkili idareye bildirildi.

 

 

71 ARANAN ŞAHIS YAKALANDI

Yapılan huzur uygulamasında vatandaşların yoğun olarak bulunduğu meydanlar, park ve bahçeler, toplu taşıma yapılan havaalanları, gar/istasyon, iskele/liman, otogar/terminal güzergâhlarında bulvar, cadde ve sokaklarda ve umuma açık eğlence ve istirahat yerlerinde yapılan uygulamalarda ise 9 bin 749  kişiye kimlik kontrolü yapıldı.  Sorgulanan bu şahıslardan başta asayişe müessir suçlar olmak üzere ve  dolandırıcılık, 6136 SKM, 5809 SKM, Çocuğun Cinsel İstismarı, Hakaret  gibi çeşitli suçlardan aranan  71 aranan şahıs yakalandı.

 

BİN 250 ARAÇ KONTROL EDİLDİ

Yapılan aramalarda ise 1 Adet 9 mm çapında tabanca ve 13 adet fişek,  1 adet kurusıkı tabanca ele geçirildi. Kontrol edilen 188  umuma açık iş yerinden 8 iş yerine  çeşitli kural ihlali ve  eksikliklerden idari para cezası uygulandı. Ayrıca  kontrol edilen bin 250 araçtan 69 araca m idari para cezası uygulandı. 9 araç ise trafikten men edildi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA