Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 21.09.2020 SAAT 19:18:43
Advert
 

Filiz ilçe başkanlığına yeniden talip

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu açıkladı. Filiz, “10 Temmuz 2019’da yeniden atamam gerçekleşmişti. Ama artık atanan değil, seçilmiş başkan olarak göreve devam etmenin zamanı geldi” dedi
Filiz ilçe başkanlığına yeniden talip
Advert

Mine ARSLAN - İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz parti binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında tarihi henüz belli olmayan ilçe kongresinde aday olup olmadığıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Filiz’in basın açıklamasına İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İYİ Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Yaşar Kardaş, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nurcan Acaroğlu Göktaş, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Ruhittin Sönmez, il yöneticileri, ilçe yöneticileri ve çok sayıda İYİ Partili katıldı.

 

“2 YIL ÖNCE SİYASETE GİRDİM”

İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz gerçekleştirdiği basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “Siyasete bundan tam 2 yıl önce çok kıymetli ablam Sayın Nazife Kandemir'in teşvikiyle, görüşlerine, karakterine ve çizgisine sonuna kadar inandığım Genel Başkanım Sayın Meral Akşener'in yeni kurduğu partimize katıldım. 11 Mart 2018'de o zamanki il başkanımız Sayın Serdar Kaman'ın il yönetim kuruluna seçildim.

 

“ATANAN DEĞİL SEÇİLEN”

11 Ekim 2018 tarihinde  il başkanımız Sayın Şanbaz Yıldız tarafından il başkan vekilliği görevine getirildim. Bundan 10gün sonra da, 22 Ekim 2018 tarihinde il başkanımızın önerisi ve Genel Başkanımızın oluruyla İYİ Parti İzmit İlçe Başkanlığı görevine getirilmiş ve 10 Temmuz 2019 tarihinde de yeniden atamam gerçekleşmişti. Ama artık atanan değil, seçilmiş başkan olarak göreve devam etmenin zamanı geldi.

 

“PARTİMİZE YAKIŞIR ŞEKİLDE”

Geçen hafta partimizin demokrasi anlayışına uygun şekilde, büyük bir teveccüh ve katılımla delege seçimlerimizi tamamladık. Son derece şeffaf ve kardeşlik havasında geçmesi için çok büyük emek harcayan, delege seçimlerinin hatasız ve İYİ Parti'ye yakışır şekilde yapılması için gece gündüz çalışan tüm il ve ilçe yöneticilerime, kadın kollarıma, gençlik kollarıma, mahalle başkanlarıma ve gönüllü olarak gelip katkıda bulunan iyi insanlara huzurunuzda tekrar şükran ve minnetlerimi sunuyorum. İleriki günlerde gerçekleştireceğimiz kongremizde hiç şüphem yok ki, bir demokrasi şöleni havasında geçecek.

 

 

“REKABET OLARAK GÖRMÜYORUM”

Bu bir bayrak yarışı. Bu, partimizi en iyi biz temsil ederiz, şehrimizin ve ülkemizin sorunlarına en iyi katkıyı biz sunarız diyenlerin yarışı. Ben bu kongreyi asla bir rekabet yarışı olarak görmüyorum. İnanıyorum ki, her kademeye aday olacak olan arkadaşlarımız her görevi layıkiyle yapabilecek kapasitede olan vatan aşığı kardeşlerimizdir. İYİ Parti kuruluşunun üzerinden henüz 2,5 yıl geçmesine rağmen ülkemizin karanlıktan çıkma yolunda kaderini değiştiren en büyük umuttur. Ben de bu umudun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

 

“İNANARAK BU YOLA GİRDİK”

İYİ olmak demek adaletli olmak demektir, iyi olmak demek kararlı olmak, umutlu olmak, cesur olmak demektir, iyi olmak demek gelecek güzel günleri hazırlamak için varını yoğunu ortaya koymak demektir. Kimileri güneşin batacağına emindirler ama güneşin doğacağına ancak güneş doğunca inanırlar. Bizler iyilik güneşinin ilk kurulduğu andan itibaren ülkemizin üzerindeki karanlığı kaldıracağına yürekten inanarak bu yola girdik.

 

“AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu vesileyle, kongremizde İzmit İlçe Başkanlığı görevine adayım. Benim de yöneticilerimle birlikte bu yolda yapabileceğim daha çok şey olduğuna inanıyorum. Davasına, ülkesine, devletine, vatanına, kurucu değerlerine, bayrağına, andına ve marşına sahip çıkan, birlikte yol yürüdüğü ekibine ve kendisine bu yolu açan parti yapısına bağlı ve ülke çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmayı kendisine ilke edinen arkadaşlarımızla hiç hız kesmeden aynı özveri ve azimle çalışmaya devam edeceğiz.

 

 

“GÜZEL GÜNLERİ GETİRECEĞİZ”

Her zaman söylediğim gibi; Gün tükenecek biz tükenmeyeceğiz, yol tükenecek biz tükenmeyeceğiz, söz tükenecek biz tükenmeyeceğiz, ve güzel günleri getirmeyi başaracağız, başaracağız, başaracağız. Kendini partimizin ve ülkemizin geleceğine adayan tüm aday olacak arkadaşlarıma da kongremizde başarılar diliyorum.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5970 TL 7.5667 TL
Euro
EURO
8.9725 TL 8.9367 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA