Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 23.02.2020 SAAT 21:20:21
Advert
 

Büyükşehire destek vermeye hazırız

CHP KBB Grup Başkanvekili Engin Taşdemir Elazığ depremi sonrasında önemli bir açıklamaya imza attı. 17 Ağustos 1999 Depreminin 20’nci yılının geride kaldığını belirten Taşdemir, “Kocaeli’deki ağır ve orta hasarlı binalar için ise hala yeterli çalışma yapılamadı. Elazığ depremi bir kez daha bu konuyu gündeme getirdi” dedi.
Büyükşehire destek vermeye hazırız
rek

Elazığı’da meydana gelen 6.8’lik deprem 25 vatandaşımızın hayatını kaybetmesine yüzlerce vatandaşın yaralanmasına ve evsiz kalmasına neden oldu. Bu depremle birlikte Kocaeli bir kez daha gerçekle yüzleşti ve 20 yıl önceki Gölcük Depremi’ndeki hasarlı binaları hatırladı. Deprem üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen Kocaeli’de ağır ve orta hasarlı bina sorununu aşamadı. 

 

YAPI STOĞUNUN YÜZDE 50’Sİ DEPREME DAYANIKSIZ
CHP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir kentimizdeki sorunları gündeme getirdi. Taşdemir şöyle konuştu: “Kocaeli'de bulunan ağır hasarlı binalar hala korku yaratıyor. Kocaeli'de depremde ağır hasar alan 30 bina hala ayakta ve içerisinde insanları yaşıyor. Kocaeli yapı stoğunun ise yaklaşık yüzde 50'si hala depreme dayanıksız. 1999 Depremi'nde yaklaşık 4 bin bina orta hasar almıştı. 

 

DEPREMİN ŞAKASI YOK
Bu 4 bin binanın 2 bin tanesi güçlendirildi ama geriye kalan 2 bin binada hala güçlendirme yapılmadan insanların kullanımına devam ediyor. Kocaeli AFAD’ın verilerine göre ise Kocaeli’deki net orta hasarlı bina sayısı bin 500… Deprem bölgemiz ve ülkemizin gerçeği. Kocaeli’de hala AFAD’ın resmi rakamlarına göre orta hasarlı bin 500 adet bina var. Bu binalarda binlerce yurttaşımız yaşıyor. Dün bir kez daha gördük ki depremin şakası yok. O zaman neden bu çalışmaları hala neden erteliyoruz? Biz CHP Grubu olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde yapılacak bütün çalışmalara destek vermeye hazırız. Büyükşehir belediyemiz hasarlı binaların tespiti ve yıkımı için elini taşın altına koymalı ve TMMOB ile ortak bir komisyon kurarak acilen çalışmaya başlamalıdır.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.1225 TL 6.0981 TL
Euro
EURO
6.6140 TL 6.5876 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA