Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 00:02:12
Advert
 

Hürriyet deprem bölgesine gidiyor

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet 10 kişilik ekiple bölgeye giderek incelemelerde bulunacak
Hürriyet deprem bölgesine gidiyor
Advert

Boran KAYALAR - Yardım kampanyasına katkı sunmak isteyen vatandaşlar 27 Ocak akşamına kadar Isıtıcı, battaniye, uyku tulumu, bot, mont, çocuk bezi, hijyenik ped, termal içlik, kuru bakliyat yardımlarını Yunus Emre Kültür Merkezi’ne teslim edebilirler. Başlayan yardım kampanyasına sabahın erken saatlerinden itibaren vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler. Başkan Hürriyet’te Yunus Emre Kültür Merkezi’ne gelerek çalışmaları yakından takip etti.

 

 

10 KİŞİLİK KURTARMA EKİBİ

Yardım malzemelerinin toplandığı alanda gazetecilere açıklamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şu ifadeleri kullandı; “Maalesef üzücü günler yaşıyoruz. Elazığ ve Malatya’ya çok çok geçmiş olsun. Deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Kocaeli olarak bu insanları en iyi biz anlarız. Depremin yaşandığını öğrenir öğrenmez 10 kişilik arama kurtarma ekibimizi hemen harekete geçirdik. O ekip bölgede çalışmalara başladı. Koordineli bir şekilde yoğun bir çalışma yürütüyorlar. Bölgede çadırlar kurduk. Arkadaşlarımızdan bilgi aldık ve kış eşyalarına yoğun bir ihtiyaç olduğunu öğrendik.

 

 

DEPREM BÖLGESİNE GİDECEĞİZ

Konuyla ilgili çok sayıda vatandaş bize ulaştı. Biz de böyle bir organizasyon yapalım ve destek olalım dedik. Yarın akşam 20.00 – 21.00’e kadar yardımları toplayacağız ardından gece tırımız yola çıkacak. Deprem gerçeğini unutmadan yaşamalıyız. Her kentin ciddi bir deprem politikası olmalı ve gerekli önlemler alınmalı. Vatandaşımıza da çok teşekkür ediyorum. İnsanımızın gerçekten yüreği çok güzel. Kim iyilik yapıyorsa Allah razı olsun. Türkiye olarak dayanışma ruhumuzu gösteriyoruz. Bölgeye gitmek istiyoruz ama uçak seferleri çok yoğun. Muhtemelen yarın 10 kişilik bir ekiple bölgeye gideceğiz ve alanda incelemeler yapacağız.” dedi

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA