Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 12.08.2020 SAAT 18:07:21
Advert
Advert
 

MESS ve Türk Metal bugün görüşecek

Metal grup toplu sözleşmesinde taraflar yarın bir daha görüşme kararı aldı. Geçen hafta grev ve lokavt kararı alınmıştı.
MESS ve Türk Metal bugün görüşecek
Advert

Türkiye’nin en büyük işletmeleri ve 130 bin işçiyi kapsayan metal sektörü grup toplu iş sözleşmesinde taraflar 27 Ocak pazartesi günü yeniden bir araya gelme kararı aldı. İşçi sendikası Türk Metal, işveren tarafının daveti üzerine tarafların 27 Ocak günü saat 17.00 de bir görüşme yapacağını duyurdu. İşçi kanadının 3 Ocak gününden bu yana çeşitli eylemler yaptığı süreçte, alınan grev kararı sonucu işveren de lokavt kararı almış, her iki taraf da uygulama tarihi açıklamamıştı. İşveren kanadı, daha önce teklifini iki kez revize etmiş, Türk Metal ise sadece zam uyuşmazlığı değil, kazanılmış haklardan geri gidiş olarak nitelediği işveren kanadı tekliflerinden dolayı da uzlaşma sağlanamadığını açıklamıştı. Metal işkolu grup toplu sözleşmesi, otomotiv, beyaz eşya gibi Türkiye’nin ihracatta ve üretimde en büyük bazı firmalarını kapsıyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.3105 TL 7.2814 TL
Euro
EURO
8.5942 TL 8.5599 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA