Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 24.09.2020 SAAT 18:57:53
Advert
 

Başiskele ve Kartepe’de altyapı projesine başlandı

Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Başiskele ile Kartepe'de toplam 6.5 kilometre uzunluğunda içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ile terfi merkezinin inşaatının yapımına başladı
Başiskele ve Kartepe’de altyapı projesine başlandı
Advert

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Başiskele ile Kartepe'de toplam 6.5 kilometre uzunluğunda içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu hattı ile terfi merkezinin inşaatının yapımına başladı. Temmuz ayında tamamlanması planlanan proje, toplam 5.5 milyon liraya mal olacak. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları, Başiskele'ye bağlı Mahmutpaşa Mahallesi'nde inşa ediliyor. İSU Genel Müdürlüğü, program çerçevesinde inşaatı devam eden İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını gidermek için proje hazırladı. 2020 yılı yatırım programına alınan proje kapsamında imalat çalışmalarına başlandı.

 

İMALAT ÇALIŞMALARI

Boru imalat çalışmaları devam eden çalışma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü çevresinde 2,1 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı, 282 metre kanalizasyon hattı ve 1.1 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı ile 1 adet yağmursuyu terfi merkezi inşa edilecek. Proje kapsamında ayrıca, Kartepe'ye bağlı Köseköy Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi'nde içmesuyu ve yağmursuyu çalışması da yapılacak. Bu caddede 1.7 kilometre uzunluğunda içmesuyu hattı ve 1.3 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşa edilecek. İki bölgenin altyapı problemlerini uzun yıllar giderecek olan projenin temmuz ayında tamamlanması hedeflenmekte. Toplam 6.5 kilometre uzunluğunda altyapı hattının imal edeceği proje, 5.5 milyon liraya mal olacak.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.6883 TL 7.6576 TL
Euro
EURO
8.9572 TL 8.9215 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA