Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 11:10:32
Advert
Advert
 

GTÜ’de enzim eğitimi

GTÜ’de düzenlenen Kış Okulu’nda 12 üniversiteden 20 lisans ve lisansüstü araştırmacıya Enzim konusunda eğitim verildi
GTÜ’de enzim eğitimi
Advert

MARKA tarafından desteklenen proje kapsamında düzenlenen program 27 Ocak’ta başladı. Endüstri, klinik, tıp ve eczacılık gibi alanlarda kullanılan ve önemi her geçen gün artan enzim eğitim programı sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.

 

TEORİK VE UYGULAMALI EĞİTİM
Gerçekleştirilen kış okulunda; Rekombinant DNA teknolojisi, Protein üretim sistemleri, Enzim saflaştırma yöntemleri, biyoproseste enzim üretimi (üretim ortamlarının hazırlanması, pilot ölçek biyoprosesin sterilizasyonu pH ve oksijen problarının kalibrasyonu, inokulasyon, üretimin başlatılması, örnek alma ve süreç takibi) ana başlıklarındaki terorik uygulamalı eğitim verildi. Etkinlikte sabah oturumları malzeme bilimi ve mühendisliği dersliklerinde teorik eğitimler Ar. Gör. Dr. Aişe Ünlü, Berin Yılmazer (BERC Lab), Ar. Gör. Zeynep Efsun Duman (Biyomühendislik Bölümü), Hakan Vurgun (Antteknik), Hüseyin TAL (GE Healthcare) ve Eser Ünsaldı’nın (Genera) sunumları ile tamamlandı.

 

20 KİŞİYE SERTFİKA VERİLDİ
27 Ocak’ta başlayanKış Okulu’nda Necmettin Erbakan Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Selçuk Üniversitesi ve GTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü, Kimya Bölümü’nden lisans, yüksek lisans, doktora ve doktora sonrası araştırmacıları kapsayan 20 kişiye sertifikalı, teorik ve uygulamalı eğittim verildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sağlık haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA