Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 01:56:50
Advert
 

Yahya Kaptan’daki ısırma vakası ile ilgili açıklama!

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; 09.02.2020 tarihinde bir yerel gazetede “Yahya Kaptan’da köpekler dehşet saçtı” haberiyle ilgili açıklama yaptı. Doğada yaşayan her canlının yaşam hakkına saygı ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri; ısırma vakalarına karşı yasal mevzuat çerçevesinde çalışmaların sürdürmekte olduğuna dikkat çekti
Yahya Kaptan’daki ısırma vakası ile ilgili açıklama!
Advert

İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü; 09.02.2020 tarihinde bir yerel gazetede “Yahya Kaptan’da köpekler dehşet saçtı” başlığıyla yayınlanan haber ile ilgili açıklama yaptı. Yetkililer; Zabıta Müdürlüğü bünyesinde görev yapan Sahipsiz Sokak Hayvanlarına Müdahale Birimi’nin kent genelindeki çalışmalarına titizlikle devam ettiğine vurgu yaparak, “Ekiplerimiz; özellikle başıboş, sahipsiz ve küpesiz sokak köpekleriyle alakalı çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Ayrıca başıboş, saldırgan ve küpesiz olan köpekler, bulundukları bölgeden alınarak gerekli tedavisi ve aşılarının yapılması için Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülmektedir” dedi.

 

BİREBİR GÖRÜŞMEMİZ GEREKİYOR

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer; “ Herhangi bir ısırma vakası yaşandığında; ısırılan vatandaşımızla mutlaka birebir görüşmemiz gerekiyor. Bu konu; ısırılan vatandaşın tedavi sürecinin takibi ve vatandaşı ısıran sokak köpeğinin kontrol altında tutulması açısından büyük önem arz etmektedir” diye konuştu.

 

VATANDAŞIMIZ MUTLAKA BİZİ ARASIN

Konuyla ilgili açıklama yapan İzmit Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Demirkır; ısırılan vatandaşa ulaşmak ve tedavi süreci hakkında bilgi almak için büyük uğraş verdiklerine değinerek, “Henüz ilgili vatandaşımızla temas sağlayamadık. Vatandaşımızın tedavi süreciyle ilgili bilgi almamız bizim için oldukça önemli olduğundan; vatandaşımızın müdürlüğümüzün 318 00 20 no’lu hattımızı arayarak bizimle irtibata geçmesi gerekmektedir” dedi.

 

YEREL GAZETE YETKİLİSİ İLE GÖRÜŞÜLDÜ

Ayrıca vatandaşa ulaşmak için söz konusu haberi yapan yerel gazeteden bir yetkili ile görüştüklerine de vurgu yapan Zabıta Müdürü Demirkır, “Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmek ve süreç ile ilgili bilgi almak için vatandaşımıza ulaşmak istedik. Bu bağlamda ilgili yerel gazeteyi bizzat arayıp ısırılan vatandaşın iletişim bilgilerini sorduk. Fakat tarafımıza ilgili konu bize mail yoluyla geldi. Isırılan vatandaşın iletişim bilgileri bizde yok” diye konuştu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.5796 TL 7.5493 TL
Euro
EURO
8.8341 TL 8.7989 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA