Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.09.2020 SAAT 22:55:14
Advert
 

'Mavi Marmara sonun başlangıcıdır'

'Mavi Marmara sonun başlangıcıdır'
Advert

İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği tarafından bu yıl 6’ıncı kez “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi. Programda konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım “Hahamlar iyi biliyor ki Mavi Marmara saldırısı bir sonun başlangıcıdır. Katlettikleri çocukların intikamları alınacaktır” dedi.

Arif BULUT - İHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği tarafından dünyada ki 400 milyon yetime dikkat çekmek ve Yetim Sponsorluk Sistemini tanıtmak amacıyla Atatürk Spor Salonunda bu yıl 6’ıncı kez “Yetim Dayanışma Gecesi” düzenlendi. “Yetim Bir Şehir Kudüs” teması ile gerçekleştirilen programa İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal, Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, Kocaeli Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Fatih Karaçoban,  Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Dr. Cengiz İpek ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3 KİŞİYE KUDÜS GEZİSİ

Katılımın yoğun olduğu gecede Kartepe Çocuk Mehteran Takımı, Yetim çocuklardan İstiklal Marşı, Yetim Sinevizyonu , Evliya Çelebi İHO korosu, M. Akif İnan'ın Kudüs şiiri, Uluslararası öğrencilerden Kudüs etkinliği ve İHH Arama - Kurtarma ekibi gösterisi sahnelendi. Ayrıca programa katılanlar arasında yapılan çekilişle Tur İslambol'un sponsorluğunda 3 kişi Kudüs gezisi kazandı.

İSMİ MUHAMMED OLAN PAPAZLAR

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal “Yeryüzünde 400 milyon yetim yaşıyor ve çoğu sokaklarda yaşıyor. Maalesef bu yetimlerimiz misyonerlerin elinde büyüye biliyor. Afrika da İsmi Muhammed olan birçok papaza rastlamanız mümkün. Bu gece dünyanın her yerinde olan yetimlerimize ulaşabilmek adına bu geceyi organize ettik. Bu gecemiz de aynı zamanda yetim kalan beldemiz Kudüs içinde bir arada olacağız” dedi.

ÜMMETİN YANINDA OLACAĞIZ

İHH Kocaeli Şube Başkanı İsmail Yeşildal’ın ardından konuşan Memur-Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık “Memur-Sen her zaman olduğu gibi ümmetin ve halkının yani haklının yanındadır ve olmaya devam edecektir. Rabbim bu ümmete ve kendisine layık olabilmeyi nasip etsin” dedi.

İSRAİL’İN SONU GELDİ

Yaşlık’ın ardından konuşan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım “Çok yakın zamanda Kudüs’ün özgürleştiğini İsrail’in ise yok olup gittiğini göreceğiz. Yeryüzünü korkutmaya çalışan ABD’den ve İsrail’den korkmuyoruz. İnanıyorsanız güçlü olan sizlersinizdir. Bugünü siz kurtaracak geleceğe siz taşıyacaksınız. Uzak olmayan bir zamanda tekrar yeryüzünün efendileri Müslümanlar olacaktır. Çünkü bizler kendimizi düşünmüyoruz sadece Allah rızası için mücadele ediyoruz” dedi.

MAVİ MARMARA SONUN BAŞLANGICIDIR

Sözlerine devam eden Yıldırım “Kudüs ile ilgili ne zaman bir program varsa kadın kardeşlerimiz her zaman salonları doldurdu. Bu anlamda kendilerine ayrıca bir teşekkür etmek istiyorum. Ey İsrail; sadece bu topraklardan değil dünyanı tüm topraklarından gideceksiniz ve yok olacaksınız. Hahamlar iyi biliyor ki Mavi Marmara saldırısı bir sonun başlangıcıdır. Katlettikleri çocukların intikamları alınacaktır. Yıkılan evlerin, hapse atılan çocukların intikamı alınacak” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7778 TL 7.7468 TL
Euro
EURO
9.1135 TL 9.0771 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA