Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 30.03.2020 SAAT 08:51:03
Advert
 

Vatandaş tepki gösterdi! ÇED toplantısı iptal

Koruma Klor ve Altaş ortaklığında kurulan Kortaş Liman İşletmeleri tarafından Kroma Klor Fabrikası için yapılmak istenen iskelenin dünkü ÇED toplantısı vatandaşın tepki göstermesi üzerine iptal edildi
Vatandaş tepki gösterdi! ÇED toplantısı iptal
rek

Mine ARSLAN - KORUMA Klor ve Altaş ortaklığında kurulan Kortaş Liman İşletmeleri tarafından Kroma Klor Fabrikası için yapılmak istenen iskelenin ÇED toplantısı dün Derince Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapılacaktı. Vatandaşların yoğun tepkisi ve protestosu üzerine Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ve ÇED projesini yapan Armada firmasının sunumu yapılmadan toplantı sonlandırıldı. “Liman istemiyoruz” ve “Zehir soluyoruz” sloganları ile vatandaş yapılmak istenen limana tepkisini gösterdi.

 

YÜZLERCE VATANDAŞ

ÇED toplantısına; Koruma Şirketler Grubu Yönetim Kurulu üyesi Zümran Aracı, Koruma Klor yöneticileri, Aktaş Dış Ticaret İzmit Şube Terminali Müdürü Dinçer Demirel, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, Derince Belediye CHP'li meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve yüzlerce vatandaş katıldı. Toplantıda Koruma Klor tarafından toplandığı iddia edilen imzalarda vatandaşlar arasında tartışma yaşandı. İzmit’ten gelen vatandaşların imza verilmemesini istemesi üzerine çıkan tartışmada vatandaşlar ÇED toplantısını gerçekleştiren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ve ÇED projesinin sunumunu yapacak Armada firmasına tepki gösterdi.

 

 

TUTANAK TUTULDU

Uzun süredir kent gündeminde olan iskele yapımına vatandaşların tepkisi sert olurken ÇED toplantısında yoğun tartışmalar yaşandı. Vatandaşlar ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü ÇED Şube Müdürü Güneş Ekşi arasında yaşanan tartışma üzerine Ekşi, toplantının yapılmadığına dair tutanağı tutarak toplantıyı sonlandırdı. Toplantı ile ilgili tutanak tutuldu ve Şirintepe Mahalle Muhtarı Nilgün Düzen tutanağı okuduktan sonra toplantı sonlandırıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED toplantısında tutulan tutanağın değerlendirilmesi sonrasında bir karar verecek. Bakanlık ya ileri bir tarihte yeniden ÇED toplantısı yapmaya karar verecek ya da projeyi tamamen sonlandıracak.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.4559 TL 6.4301 TL
Euro
EURO
7.1130 TL 7.0846 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA