Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.04.2020 SAAT 00:24:44
Advert
Advert
 

Uslu adaylığını açıkladı

CHP İl Örgütü’nün 1 Mart’ta gerçekleştirilecek seçimlerindeBozkurt Uslu aday olduğunu resmen açıkladı
Uslu adaylığını açıkladı
rek

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Örgütü kongre süreci kapsamında mahalle delegeleri ve ilçe kongrelerini tamamlamasının ardından 1 Mart’ta gerçekleştirilecek il kongresini heyecanla beklemeye başladı. İl Başkan yardımcılığı ve il yöneticiliği görevinden istifa eden Harun Yıldızlı, Kocaeli eski Milletvekili ve eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya geçen haftalarda aday olduğunu duyururken, Körfez Belediye Başkan adayı olan ancak Millet İttifakı kapsamında İYİ Parti’ye bırakılmasının ardından adaylıktan çekilen Bozkurt Uslu CHP il binasında resmen aday olduğunu duyurdu. Uslu’nun adaylık açıklamasına İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, il yöneticileri, ilçe başkanları, adaylar Hikmet Erenkaya, Harun Yıldızlı, aday olması henüz belli olmayan Selman Yıldırım ve partililer katılım sağladı. İl örgütü binası önünde düzenlenen açıklamaya diğer 2 adayın açıklaması kadar yoğun katılımın olmaması ise dikkatlerden kaçmadı.

 

SEVİYELİ VE PARTİ DEĞERLERİNE UYGUN

Açıklamada açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu üçüncü il başkanlığı adaylığı açıklamamız. Daha öncede söylediğim gibi böyle coşkulu kalabalıkları görünce bu partiye emeği geçmiş biri olarak mutluluğumu dile getirmek istiyorum. Bu güne kadar hiçbir ilçe kongremizde kötü bir söz görmedim. Yine 3 adayın yarışması seviyeli ve parti değerlerimize uygun bir şekilde devam ediyor. Bu makama hangi arkadaşımız gelirse gelsin ben mutlu olacağım. İnşallah seçimlerimizi de bir düğün havasında gerçekleştiririz. Ben buna inanarak tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

O ZAMANLAR PARTİMİZE GİREMEZDİK

Bozkurt Uslu adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Hep bu coşkuyla devam edecek hiç eksik kalmayacağız. Sayın il başkanımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bugün aldığımız haberlerle Gezi Davası’nda tahliyelerin başladığını duyduk. Ben Mustafa Kemal’e, şehitlerime, partimizin tüm rahmetli değerlerini rahmetle anıyorum. 55 yıldır İzmit’teyim. 3 evladım var. Ben gençlik kollarında yetiştim. O zamanlar partimize giremezdik. Hep sokaklardaydık. Çok arkadaşımızı kaybettik. Biz o günlerdeki mücadeleyle neler yapabileceğimizi öğrendik. Bu görevi üstlenmem ve sizlere güvenim, memleketime sevgimde bundandır. Ben kendimi buna hazırladım.

 

 

BENİM İÇİN DELEGE YAZIN DEMEDİM

Çeşitli görevlerde yer aldım. Ben sizin arkamda olduğunuzu biliyorum. Ülke yanıyor, satıldı ama Mustafa Kemal’imiz var. Onun evlatları, sizlerin çocukları var. Bu vatan kolay alınmadı, kolay verilmeyecek. Ben size güvenerek hep bu gemiye bindim. Örgütler bu yolda çok önemlidir. 2012’den beri hep örgütlerden, komisyonlardan ve STK’lardan sorumlu olarak önemli görevler yaptım. Kocaeli’de zamanla oylarımızı yükselttik. İzmit’i aldık. Körfez’i, Kartepe’yi alacağız. Söz veriyoruz. Başardığımızda, bu göreve geldiğimizde başka hiçbir göreve talip olmayacağız. Bizler partililerimize karşı sorumluyuz. Ben hiçbir zaman bir mahalleye giderek bir kişiyi benim için delege yazın demedim. Benim için tüm delegeler aynı seviyededir. Onlar partimizin neferidir. Meclis üyelerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağım.

 

 

YETERKİ PAYLAŞALIM VE SEVELİM

Bu birliktelik çok önemlidir. Partimizin iktidar yolunda bu birlikteliğe ihtiyacı var. Tüm delegelerimiz batıda doğuda eşittir. Merkezde zaten temsil edilecek. Biz bu adaleti kuracağız. Kavga etmeyeceğiz. Birbirimizi her zamandan çok sevmemiz lazım. Ben sizin kardeşinizim. Benim size hata yapma şansım yok. Şehrimiz nefes almalıdır. Ben bu anlamda kendime bir misyon edindim. Ben o gün kongre salonunda bu duygularla salona çıkacağım. Yıllardır da buna hazırlanıyorum. Bu şehir partimizin önderliğinde çok ileri gider. Bu şehir bizden bunu görmek istiyor. Bunu gördüğünde de oyunu veriyor. Verdi de. Aramızda çok değerli STK temsilcilerimiz var. Gelemeyenler var. STK’lar, sendikalar, odalar, 60 bin kişilik üniversitemiz var. Biz onlarla birlikte çalışacağız. Yeter ki biz bunu isteyelim, yeter ki paylaşalım, yeter ki sevelim. Özünde birlikte yönetmek ve hep size hesap vermek olacak.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA