Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.04.2020 SAAT 00:01:02
Advert
Advert
 

İlçe başkanlarımın talebi öz talebim olacak

CHP Kocaeli İl Başkan adayı Hikmet Erenkaya, Gebze’de delegelerle bir araya geldi. Başkan seçilmesi durumunda izleyeceği yol haritasını anlatan Erenkaya, “İlçe başkanlarımın talebi benim öz talebim olacak” dedi
İlçe başkanlarımın talebi öz talebim olacak
rek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkan adayı, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, 1 Mart’ta yapılacak kongre öncesi örgüt ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. Erenkaya son olarak; CHP Gebze İlçe Örgütü’nün organize ettiği programda, ilçe binasında delege ve ilçe yöneticileriyle bir araya geldi.  Erenkaya’ya ziyareti sırasında, CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, CHP Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan, CHP Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Altıparmak eşlik etti.  Erenkaya, 1 Mart’ta sandıktan çıkması durumunda uygulayacağı politikaları katılımcılarla paylaşarak, soru-cevap şeklinde programını devam ettirdi. Delegelerin Erenkaya’ya ilgisinin yoğun olması ise gözlerden kaçmadı.

 

PARTİYİ BİRLEŞTİRECEĞİM

Katılımın yoğun olduğu programda delege ve ilçe yöneticilerine seslenen Hikmet Erenkaya, “Her yerde söylediğim gibi yine tekrar ediyorum. Üzülerek söylüyorum ki; CHP örgütümüzde bir ayrışma ve kopma var. Göreve gelmem durumunda ilk olarak parti bütünlüğünü sağlamak için çalışacağım.12 ilçemiz ile bir olarak hareket edecek ve Kocaeli örgütünü hak ettiği güçlü bir yapıya taşıyacağız. Bunun haricinde siyasetin sokakta yapıldığını her zaman savundum. Ben siyaseti sokakta yaptım ve il başkanı olmam durumunda yine sokaklarda olacağım” dedi.

 

 

İSTANBUL İLE YAKINLAŞACAĞIZ

İstanbul ile çok iyi ilişkileri olduğunu da sözlerine ekleyen Erenkaya, “Özellikle 33 yıl içerisinde çok çeşitli adaylıklar gördüm. İlk defa Kocaeli tarihinde tüm üst görevleri yapmış birisi çıkıyor ve hiçbir göreve talip değilim diyor. Ben partime hizmet vermek için adayım arkadaşlar. Seçildiğim taktirde bilgi birikimimi kullanarak CHP’yi Kocaeli’de birinci parti yapmak için çalışacağım. Bununla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve diğer ilçe başkanlarıyla oldukça yakın ve iyi ilişkilerim var. İl başkanı seçildiğim taktirde Kocaeli’yi İstanbul ile yakın ilişkiler içerisine sokacağım. Bundan kazançlı çıkan Kocaeli halkı olacak” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

ÖZ TALEBİM OLACAK

Gençlere her zaman önem verdiğini de sözlerine ekleyen Hikmet Erenkaya, “Ön seçim olmazsa olmazım. Bunu bir kere herkes böyle bilsin. Gençler ile beraber olmayı da ayrıca çok seviyorum. Bu partinin geleceğini gençlerde görüyorum. İl başkanı adayı olduğum için bu düşüncemi dile getirmiyorum, bundan emin olabilirsiniz. Genç ilçe başkanlarımız var. 1 Mart’ta sandıktan galip çıkmam durumunda tüm ilçe başkanlarımla yakın temasta olacağım. Onların taleplerini dinleyecek ve başkanlarımla ortak akılda buluşacağım. Onlar olmadan kimseyle pazarlık yapmam. İlçe başkanlarımın talepleri benim öz talebim olacak. Her zaman onların emrinde olacağım” dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA