Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 30.03.2020 SAAT 10:28:57
Advert
 

Sarıbay: Popülist siyaseti Mutlu yapıyor

Durhasan’da yapılmak istenen Makineciler Küçük Sanayi Sitesi’nde referanduma gidilmesiyle ilgili CHP’lileri popülist buna SP İl Başkanı Zafer Mutlu’ya CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’dan yanıt geldi: “Bizim tavrımıza popülist siyaset denilemez ancak şu anda sizin yaptığınıza bu ifade kullanılabilir”
Sarıbay: Popülist siyaseti Mutlu yapıyor
rek

GEÇTİĞİMİZ günlerde Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, Durhasan’da yapılmak istenen Makineciler Küçük Sanayi Sitesine yönelik CHP’lilerin referanduma süreci götürmelerini popülistlik olarak nitelendirmişti. Bu açıklama üzerine CHP Kocaeli İl Başkanı Av. M. Cengiz Sarıbay açıklama yaptı. Sarıbay, “Bizim tavrımıza popülist siyaset denilemez ancak şu anda sizin yaptığınıza bu ifade kullanılabilir Sayın Mutlu” dedi.

 

ÖNCELİĞİMİZ HALK!

Başkan Sarıbay, “Muhalefet anlayışlarının hizmetlere katkı vermek, kentte katma değer sağlamak ve çözüm odaklı bir muhalefet yapmak olduğunu ifade eden Sayın Mutlu sanırım bu noktada vatandaşı, hakkı ve adaleti unutmuş olmalı. Elbette hizmete katkı, kentte katma değer sağlamak ve çözüm odaklı bir muhalefet bizler için de önemlidir ancak önceliğimiz halk ve adalettir. Adalet sağlanmadan hizmetlere katkı vermek, kentte katma değer sağlamak ve çözüm odaklı bir muhalefet anlayışını savunmak bizim ne siyasi ideolojimize ne de insanlığımıza sığmaz” şeklinde konuştu.

 

BU BEKA MESELESİDİR

"660 dönümlük tarım alanı neden küçük sanayi alanına dönüştürülmek isteniyor? Bakın her ne kadar 'Saman ithal etmiyoruz' açıklamaları yapılsa da, görüntüleri ile kanıtlandığı üzere saman ithal eden bir ülkeyiz” diyen Sarıbay, “Bugün 660 dönümlük bir tarım alanının küçük sanayi alanına çevirip betonlaştırmak istiyorlar. Alan İZAYDAŞ’ın koruma bandının kuzeyinde ormanlık alana sınır bölgede tarımsal alan. Nasıl böyle bir olaya göz yumabiliriz ki? Biz bu tarımsal alanları kaybederken Sudan’dan tarımsal alan kiralıyoruz. Her yıl artan bu nüfusun gıda ihtiyacı nasıl karşılanacak? Bir beka meselesi varsa eğer bizim için tarım alanlarını korumak, çiftçiye sahip çıkmak milli bir beka meselesidir” dedi

 

VATANDAŞ BİLSE SATAR MIYDI?

Sarıbay, “Burası MİA içindeki küçük sanayi esnafının taşınması için düşünülmüş. Küçük sanayi yerinde kalınca, orta ölçekli iş yerlerini buraya taşımak için plan oluşmuş. Büyükşehir Belediyesi iş yeri sahiplerine bu bölgeyi öneriyor ve onlarda tarım alanlarını satın alıyorlar. Burası tarla vasfıyla satılmış ama küçük sanayi alanına dönüştürülmek isteniyor. Bu vatandaşlar arsalarını küçük sanayi olacağını bilseler aynı fiyata satarlar mıydı?" ifadesini kullandı.

 

ÖNCE DÜŞÜN!

Sözlerini sürdüren Sarıbay, “Referanduma gidilmedi belki ama bir çöp fabrikası projesinin altından çıkan kirli kokular yoktu. Tüm odalar ve STK'larla yapılan istişarelerle yol alındı. Anımsar mısınız bilmem ama bugünkü Outlet Center’in bulunduğu alan İzmit’in çöplüğüydü. Pis kokudan cam açıkken geçemezdiniz Gölcük - İzmit arasını Sayın Mutlu. ‘İZAYDAŞ için referandum yapıldı mı?’ diye soracağınıza, kurulmasaydı bu kentin hali ne olurdu diye sormalısınız sanırım. Bir araştırma yapılsa milyonlarca ton atığın depolandığı, milyonlarca ton atığın (kanserojen hastane atıkları dahil) yakılarak bertaraf edildiğini araştırın ve bu işlemler yapılmamış olsaydı halimizin nice olacağına da düşünün rica ediyorum. Ve ondan sonra bir mukayese yapacaksanız yapın derim" dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.4559 TL 6.4301 TL
Euro
EURO
7.1130 TL 7.0846 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA