Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 03.04.2020 SAAT 23:39:42
Advert
Advert
 

Roman Korosu, Cumhurbaşkanı için çalacak

Büyükşehir Belediyesi Roman Keman ve İlahi Korosu, Ankara’da düzenlenecek ‘Bin Bir Çift Bin Bir Yuva’ toplu nikah töreninde sahne alacak
Roman Korosu, Cumhurbaşkanı için çalacak
rek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Roman Keman ve İlahi Korosu önümüzdeki aylarda Cumhurbaşkanlığı himayesinde önümüzdeki haftalarda Ankara’da düzenlenecek “Bin Bir Çift Bin Bir Yuva” toplu nikâh töreninde sahne alacak. Düzenlenecek konser için hazırlıklarını sürdüren Roman Keman ve İlahi Korosu, batı müziği ile Türk müziğinin harmanlandığı bir repertuvarla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve organizasyona katılacak binlerce kişi için çalacak.

 

53 GENÇTEN OLUŞUYOR

2013 yılında kurulan Büyükşehir Belediyesi Roman Keman ve İlahi Korosu’nda 10 kız, 15 erkek olmak üzere toplam 25 kişi bulunuyor. Keman korosunun şefliğini Alpaslan Uygur, İlahi korosunun şefliğini ise Musa Şirin üstlenirken yaylı gurubunda 21 keman, bir çello bir viyola ve 5 ritim enstrümanı yer alıyor. Koro, 9-19 yaş gurubunda çocuklardan oluşuyor. Koro çalışmalarını, Leyla Atakan Kültür Merkezi Konservatuvarı’nda yapan Roman Korosu’nun tüm ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. 14 Mart 2015 yılında Cumhurbaşkanımızın teşrif ettiği Çanakkale’de düzenlenen Romanlar Günü’nde sahne alarak beğeniyle dinlenen Roman Korosu, ilimizde konserlerde sahne aldı. Bu yılsonu da ilimizde bir konserle sanatseverlerle buluşacak.

 

BATI MÜZİĞİNİ COVERLADILAR

Önümüzdeki aylarda Cumhurbaşkanlığı himayesinde Ankara’da düzenlenecek “Bin Bir Çift Bin Bir Yuva” toplu nikah töreninde sahne alacak Büyükşehir Belediyesi Roman Keman ve İlahi Korosu, hummalı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken bu büyük organizasyon için hazırlanacak klip için stüdyoya girdi. Stüdyoda Tomaso Albinonine ait Adagio Sol Minor eserini coverlayıp Roman esintisi katarak bir eser meydana getirdi. Roman mahalleleri ve Kocaeli genelinden çekilecek görüntülerle oluşturulacak klip, Ankara’da düzenlenecek “Bin Bir Çift Bin Bir Yuva” toplu nikah töreninde katılımcılara izlettirilecek ve 14 Mart’ı Roman Günü ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilecek.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA