Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 30.03.2020 SAAT 09:32:36
Advert
 

KSO’da Belarus tanıtıldı

Kocaeli Sanayi Odası ve Belarus Cumhuriyeti arasında karşılıklı yatırım anlaşması kapsamında KSO’da bugün yatırım bilgilendirme günü düzenlendi
KSO’da Belarus tanıtıldı
rek

Mine ARSLAN - Kocaeli Sanayi Odası ve Belarus Cumhuriyeti arasında ticari gelişmeleri artırmak amacıyla bugün KSO toplantı salonunda Belarus Ankara Büyükelçisi Victor Rybak Türk firma temsilcilerine Belarus’ta yatırım avantajlarını anlattı. Yatırım bilgilendirme toplantısına Belarus Ticari Ateşesi  Ruslan Kızılevich, Türkiye Belarus Sanayi Odası Temsilcisi Sefa Gökdeniz ve 20’ye yakın firma temsilcisi katıldı.

 

MİLYON DOLARA KADAR ARTACAK

Belarus’taki yatırım avantajlarını ve iki ülke arasındaki ilişkilerden bahseden Belarus Ankara Büyükelçisi Victor Rybak, şu ifadeleri kullandı: “İkili ilişkiler bizi çok memnun etti. Son bir kaç sene içerisinde çok büyük yol kat ettik. Ticari olarak iki ülke birbirine iyice yaklaşmaya başladı. Ticari ilişkilerin 1 Milyar dolara kadar artacağı konusunda ülke başkanları arasında ikili anlaşmalar oldu.

 

140 ŞİRKET FAALİYET GÖSTERİYOR

İkili görüşmeler esnasında 984 milyon dolarlık ticaret hacmine ulaşıldı. Şu anda Belarus’ta Türk yatırım kaynaklı 140 şirket faaliyetine devam ediyor. Biz bu durumdan çok memnunuz. Yapılan sözleşmeler anlık bir çıkarlar için değil daha uzun vadeli olmalı. Burada bulunma kişiler doğru kişiler. Türkiye ve beyaz Rusya için iyi şeyler yapmak isteyen kişileriz. İkili ilişkilerimizin daha çok gelişeceğine inanıyorum.”

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.4559 TL 6.4301 TL
Euro
EURO
7.1130 TL 7.0846 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA