Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 30.03.2020 SAAT 10:51:59
Advert
 

Kocaeli’de bin 600 hasarlı bina var

Kocaeli Ticaret Odası’nın meclis toplantısında konuşan AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul, Kocaeli’de toplam bin 600 hasarlı bina olduğunu ifade ederek, “Deprem her an gelebilir” dedi
Kocaeli’de bin 600 hasarlı bina var
rek

 

AKILLI KENT

KOCAELİ Ticaret Odası’nın meclis toplantısında AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul konuşmacı olarak yer aldı. Gündemin deprem olduğu toplantıda Tekoğul, “Afetlere yönelik haritalandırma çalışmalarımız devam ediyor. Akıllı kent uygulaması Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yürütülüyor. İlimizde deprem gözlem noktaları 46, Türkiye’de ise 110 tane bulunuyor” dedi.

 

ÇALIŞMA YAPILMALI

KOCAELİ’nin deprem açısından riskli bölge olduğunu kaydeden Tekoğul, “İstanbul depremi için çok zamanımız kalmadı. Bir an önce STK’lar ve diğer kurumlarla daha fazla çalışma yapılmalı. Kocaeli’de orta hasarlı binalar bin 600 civarında. Güçlendirme konusunda yeni bir düzenleme yapıldı. Kat mülkiyetine bağlı olarak orta hasarlı binalar tekrar güçlendirme kararına açıldı” diye konuştu.

 

 

GÖNÜLLÜ GEREK

TÜM yapıların gözden geçirilmesi gerektiğini kaydeden Tekoğul, “DASK yapılmalı, yapısal olmayan riskler giderilmeli. Afet ve tatbikat planları yapılmalı, acil durum çantası hazırlanmalı, toplanma alanları öğrenilmeli fakat tüm bunların yapılabilmesi için binanın sağlam olması gerekli” dedi. Tekoğul, Kocaeli’de gönüllü sayısının da artması gerektiğini söyledi. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.4559 TL 6.4301 TL
Euro
EURO
7.1130 TL 7.0846 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA