Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 03.04.2020 SAAT 23:27:31
Advert
Advert
 

Pazar yerlerinde sıkı denetim

zmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kapalı ve semt pazarlarında denetimlerini titizlikle sürdürmeye devam ederek vatandaş ile esnafın en iyi alışveriş ortamında buluşmasına ön ayak oluyor
Pazar yerlerinde sıkı denetim
rek

Kapalı ve semt pazarlarında fiyat etiketi ve pazar tezgâhı sınır çizgileri konusunda kontroller gerçekleştiren İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazarlarda satışa sunulan ürünlerin mutlaka fiyat etiketinin bulunması gerektiğine dikkat çekti. Gerçekleştirilen denetimde Ticaret İl Müdürlüğü personelleri Emin Altun ve Melih Girgin ile Kocaeli Seyyar Esnaf ve Pazarcılar Odası yetkilisi Mehmet Doğan da hazır bulundu.

 

ETİKETLER KONTROL EDİLDİ

Kilogram bazında satışı sunulan ürünlerin gramaj olarak etiketlere doğru olarak yansıtılıp yansıtılmadığı ile ilgili denetimler yapıldığını hatırlatan yetkililer, “Etiketlerde özellikle yarım kilogram gibi ifadelerin kullanılması veya küsuratlı rakamların fiyat etiketlerinde kullanılması sonucu vatandaşlarımız yanılgıya düşüyor. Etiketlerin vatandaşlar tarafından kolayca okunabilmesi, anlaşılır ve net olması gerekiyor. Bu gibi yanıltıcı ifadelerin kullanılması yönetmeliğe aykırı. Konuyla ilgili esnafımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz” dedi.

 

SINIR ÇİZGİLERİ HUSUSUNDA UYARILAR YAPILDI

Dağınıklığın önlenmesi, vatandaşların pazarda rahat hareket edebilmesi için satışa sunulan ürünlerin yaya geçiş yollarına taşırılmaması gerektiğine vurgu yapan zabıta yetkilileri pazar tezgâhlarının çizgilerle belirlenen alanlar içinde kalması hususunda pazar esnafına gerekli uyarıları yaptı.

 

DENETİMLER SÜRECEK

Yetkililer pazarlardaki düzenin devamı ve vatandaşların daha rahat ve güvenli ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için denetimlerin devam edeceğine işaret etti. Pazar esnafının fiyat etiketi ve pazar tezgâh sınır çizgileri hususunda gereken hassasiyeti göstereceğine inandıklarını belirten yetkililer, uyarılara rağmen olumsuzlukları gidermeyen esnaflara Kabahatler Kanunu’na istinaden yasal işlem uygulanacağına dikkat çekti.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7124 TL 6.6857 TL
Euro
EURO
7.2518 TL 7.2228 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA