Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 00:45:20
Advert
Advert Advert
 

Eğitim Sen’de tek adaylı kongre

Eğitim Sen Kocaeli Şubesi’nin 11’inci olağan genel kurulu bugün yapıldı . Mevcut başkan Hicran Turan’ın aday olmadığı kongrede Suphi Yıldırım tek aday
Eğitim Sen’de tek adaylı kongre
Advert

Mine ARSLAN - Eğitim Sen Kocaeli Şubesi’nin 11’inci genel kurulu bugün saat 09.00’da Atatürk Ortaokulu toplantı salonunda başladı. Düzenlenen genel kurula Başkan Hicran Turan, AB eski Bakanı ve HDP eski Kocaeli Milletvekili Ali Haydar Konca,  Dersimliler Dernek Başkanı Ruhi Çelik, EMEP İl Başkanı Arzu Erkan,  Veli Der Şube Başkanı Göksal Yılmaz, Yapı-Yol Sen Şube Başkanı Etem Kartal, SES Şube Başkanı Murat Haraata, BES Şube Başkanı Yeliz Yılmaz Karstarlı,  sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve delegeler katılım sağladı. Kocaeli bölgesinde bin üyesi bulunan sendikada 260 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. Seçimlerde 7 yönetim, 3 denetim, 3 disiplin ve 7 üst kurul delegesi seçilecek. Seçimler 17.00’da sona erecek.

 

HER ŞEY ÖRGÜTÇÜ MÜCADELEYLE MÜMKÜM

Kongrede konuşma yapan mevcut başkan Hicran Turan, “Savaş politikaları karşısında barışı savunacağız. Türkiye’yi siyasal toplumsal ve ekonomik olarak kaosa sürüklüyor. Artan enflasyon ve işsizlik gittikçe artmaya başladı. Her şey örgütçü mücadelemizle mümkümdür. Eşit özgür bir yaşamın önündeki engelleri kabul etmeden itiraz etmeliyiz. Yoksa sendikal hareketimiz başarılı olamaz. Eğitim harcamalarının yükü ailenin omuzlarına yüklenmiştir. Eğitim devredilemez bir haktır. KHK ile görevinden uzaklaştırılan öğretmenlere görevleri iade edilmelidir. Talebimiz 3600 ek göstergenin hayata geçirilmesidir. Öğretmen programında referans bilim olmalıdır. Görev yaptığımız sürece tüm emekçilerin destekçisi olduk, olmaya devam edeceğiz. Mücadele etmekten vazgeçmedik. Zaman zaman eksikliklerimiz oldu yinede birlikte olmaktan bir an bile vazgeçmedik. Yeni yürütmemizde görev alacak arkadaşlara başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

İŞTE YILDIRIM’IN LİSTESİ

Mevcut  başkan Hicran Turan’ın aday olmadığı kongrede tek aday olan Suphi Yıldırım’ın listesi şu isimlerden oluşuyor

 

Yürütme Kurulu

Suphi Yıldırım, Ömer Furkan Özdemir, Salim Döğer, Elif Sinem Arıkan, Herdem Heval, Burçin Deniz, Zafer Yıldız.

 

Denetleme Kurulu

Yusuf Yıldız, Münire Tuğ, Saime Yasavur

 

Disiplin Kurulu

Hakan Demir, Filiz Eren Dağdeviren, Akgün Koçhan

 

Merkez delege listesi

Öznur Yıldırım, Herdem Heval, Elif Sinem Arıkan, Münire Tuğ, Veysel Kaplan, Ömer Furkan Özdemir, Hakan Demir

 

Suphi Yıldırım Kimdir

1965  Kayseri Pınarbaşı doğumlu olan Suphi Yıldırım, Siirt Eğitim Yüksek Okulu mezunu. Körfez Yavuz Selim İlkokulu’nda öğretmenlik görevinde bulunan Yıldırım, daha önce sendika temsilcilikleri yaptı. Son yönetimde de yer alan Yıldırım evli ve 2 kız çocuğu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA